• Хотинські вісті

Чому жителям багатоповерхівок потрібно створити ОСББ?


До 1 травня 2020 року жителі багатоповерхівок мають обрати модель договірних відносин з виконавцями житлово-комунальних послуг. І ще до цієї дати варто створити в своєму будинку ОСББ. Там де це не зроблять, міською владою буде визначено фірму-управителя. Такі вимоги чинного законодавства.


У Хотині є понад 50 багатоповерхівок, і лише у 19-ти з них утворено ОСББ – об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків. Але чимало хотинчан ще сумніваються, інші дискутують: навіщо нам це, де гарантія, що з ОСББ буде краще?


Щоб розвіяти сумніви та роз‘яснити юридичні аспекти у Хотинській міській раді відбувся семінар для жителів таких будинків. Провів тренінг Олександр Ковальчук – регіональний координатор офісу ООН, а також координатор проєкту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES).

Експерт Олександр Ковальчук переконує: процес створення ОСББ потрібно «рухнути», пришвидшити. Бо це можливість для мешканців багатоповерхівок самим розпоряджатися своїми будинками та власними грошима – внесками на їх обслуговування.


За його словами, до 1 травня цього року вони мусять обрати одну з трьох форм управління спільним майном: - створити ОСББ; - передати ці функції компанії-управителю; - перейти на самозабезпечення.


– Остання модель недостатньо юридично врегульована, не передбачає захисту інтересів співвласників будинку, – пояснив Олександр Ковальчук. – Управитель же зацікавлений у першу чергу в зароблянні коштів, встановленні вищого тарифу, а не у поліпшенні стану багатоповерхівок, якими управляє. Тож найоптимальніший варіант – ОСББ. Адже тоді гроші на обслуговування будівель використовуватимуться більш ефективно, в інтересах їх жителів. Також буде можливість залучити грантові кошти Державного фонду енергоефективності, провести енергоощадні заходи (для ОСББ цей фонд повертає до 70% коштів, витрачених на такі цілі). І це дає змогу зменшити витрати на опалення.


– Процес створення ОСББ у нашому місті, хоч стартував уже давно, йде досить повільними темпами, оскільки законодавством було відтерміновано крайній строк їх формування, – зазначив керівник Хотинської ОТГ Микола Головльов. – Також, багатьох зупиняє те, що доведеться стикнутися з бюрократичними труднощами. Проте часу залишилося зовсім небагато. Жителі повинні визначитися.

А там, де не створять ОСББ, комунальне підприємство «Хотинтепломережа», на балансі якого перебували багатоквартирні будинки, відповідно до законодавства проведе конкурс на визначення фірми-управителя. І саме їй мешканці будуть змушені сплачувати кошти послуги за обслуговування будинків за встановленими управителем тарифами.

27 views0 comments