• Хотинські вісті

Чи побачимо на цінниках менші цифри?


Лідерами "карантинного" здорожчання стали імбир та лимони. Маски та антисептики були в дефіциті. Яка ситуація тепер?


Ціни на соціально важливі продукти, деякі ліки та медичні товари (зокрема маски й антисептики) під час карантину регулюватиме держава. Таке рішення прийняв Уряд 22 квітня.

У перелік таких товарів за попередніми даними внесли: гречку, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби, молоко жирністю 2,5% (у плівці), житньо-пшеничний хліб, курячі яйця категорії С1, птицю (курячу тушку), негазовану мінеральну воду, вершкове масло, що має 72,5% жирності. Регулюватимуть і ціни на медичні маски та рукавички, бахіли, окремі види дезінфікуючих засобів і антисептиків.


Кореспонденти «Хотинських вістей» вирушили до місцевих крамниць і аптек та поцікавилися, які товари здорожчали найбільше та чи очікувати краянам здешевшання продуктів та медичних товарів?

Подорожчання навряд чи буде, бо люди збідніли


– У нашому місті, здебільшого, ціни і так тримаються на нормальному рівні, раптового значного здорожчання не було, тому зараз вони суттєво не знизились. Наприклад, лимони коштували 100 грн/кг, зараз 90 грн/кг, але це залежить від того, що ті країни, з яких їх експортують, теж на карантині, – розповів підприємець Олексій Сторожинецький. – Проте імбир підскочив до 600 грн/кг, то я на продаж його не брав. А вартість гречки, цукру, макаронів у нас майже не змінилася від початку карантину.


"Люди зовсім не купують морозива, відмовляються від дорогих делікатесів. Та навіть хліб менше беруть. Бо почали пекти його вдома. За останні дні продаємо багато борошна. Багато черствих хлібин повертаємо постачальнику, а ціна трохи зросла. Немає попиту і на молочні продукти та яйця", – зазначив він.

А ще Олексій сказав, що як не дивно, нині найбільш «ходовий» товар – спиртові дріжджі та цукор. І констатував, що продажі під час карантину впали щонайменше на 40%, а якщо порівнювати з Великоднем, то мінімум у двічі.

Овочі та фрукти тепер доступніші


Продавчиня Катерина з місцевого магазину овочів та фруктів розповіла:


«Перші два тижні карантину ми узагалі не працювали, тому коли відкрилися, ціни на овочі та фрукти дуже зросли. Нині ж потрохи знижуються. Наприклад, помідори були маже 90 грн/кг, зараз 55 грн. Імбир нині по 300 грн/кг. Старий часник коштував перед святами 20 грн за 3 шт, молодий часник нині вартує 180 грн/кг, це пов’язано з тим, що ці продукти завозять із Китаю. Нині практично зникли з продажу банани, узагалі із завезенням фруктів та овочів є проблеми, адже закрили «Зелений ринок» у Чернівцях.


Катерина також констатувала, що люди не мають грошей, тому ніякого ажіотажу з лимонами чи імбиром у нас не було.


– Тепер хоч ціни впали, навіть капуста вже коштує 30 грн/кг, а огірок 35 грн/кг, проте люди все одно кажуть, що це дорого. Беруть один огірочок, одну помідору, та й усе, – каже жінка. – До чого ж призведе продовження жорсткого карантину, можна лише здогадуватися. А державне регулювання цін не поповнить кишені збіднілих українців. Проте, головне – аби всі були здорові.

У супермаркетах райцентру ціни теж практично не змінилися.

Медичні маски та рукавички, деякі противірусні препарати вже подешевшали


– Усе більше постачальників повідомляють, що знижено ціни на деякі медичні товари та противірусні препарати, а також з’являються у продажу ті ліки, які раніше були у дефіциті, – розповіла провізор місцевої аптеки Ольга Боярин. – Антисептичні засоби поступово дешевшають, проте у нас поки в наявності ще за старими цінами, які закупили раніше. Щодо медичних масок, то вони коштують на 5 гривень менше, йдеться про тришарові одноразові (уже не по 20, а 15 грн). Рукавички за ціною від 5 до 7 гривень, що раніше коштували від 9 гривень. Крім того, суттєво здешевшали деякі противірусні засоби.


Ажіотаж потроху зникає, адже на початку карантину краяни активно запасалися противірусними препаратами, антисептиками, гліцерином, настоянкою прополісу, масками та рукавичками. Зараз більшість купляють противірусні та антибіотики лише за рекомендацією лікаря. Суттєво поменшали й черги біля аптек, або й узагалі зникли.


20 views0 comments