• Хотинські вісті

Чи кожен може стати рятівником?17 вересня – День рятівника. Це нагода подякувати їм за службу та допомогу


Багато хлопців мріють стати рятівниками. Це небезпечна професія, але дуже потрібна людям. Адже у будь-яку хвилину може статися пожежа, аварія чи інша біда, і тоді усі надіються на допомогу рятувальних служб. Та чи кожен усвідомлює, наскільки то ризикована робота, якої підготовки вона потребує?


Рятувальники цілодобово мають бути у постійній бойовій готовності до боротьби з незваним лихом: під час загорання чи стихії, після ДТП, у пошуку постраждалих на суші чи на воді. А в критичній ситуації повинні діяти рішуче і злагоджено, за потреби – надати першу медичну допомогу, бо у порятунку життя дорога кожна секунда.


Мабуть, рідні з хвилюванням проводжають їх на чергування. Адже вони, заходячи у палаючий будинок, не знають, що їх там чекає – може впасти стеля чи вибухнути газовий балон, або чатує інша небезпека.


Тож у всі часи, у всіх країнах рятувальники мають авторитет, їм довіряють люди. Про це свідчить і високий процент довіри (понад 60%) населення України до Державної служби з надзвичайних ситуацій. Не виключення – працівники служби порятунку Хотинщини.


До Дня рятівника ми побували у пожежній частині Хотина, щоб розпитати про особливості роботи цього дружнього колективу. Це команда сміливих, відповідальних людей, які допомагають і іншим, і один одному, бо у їхній діяльності необхідна саме командна праця. Коли лунає сирена, ці веселі, жартівливі чоловіки стають єдиною злагодженою командою і поспішають на виклик.


Цікаво, що хоч, як прийнято вважати, це професія для справжніх мужчин, проте в колективі працюють три жінки.– У рятувальному підрозділі загалом 32 співробітники, маємо різноманітну техніку не тільки для гасіння пожеж, а й сучасний спецавтомобіль на базі «FORD» з обладнанням для надання допомоги при ДТП. Є мотопомпи і спецмашина для ліквідації підтоплень, роботи в інших надзвичайних ситуаціях, – розповідає начальник Хотинського районного сектору УДСНС України в Чернівецькій області Михайло Заінчковський.


До речі, під час повені у червні цього року увесь особовий склад працював у посиленому режимі, одні співробітники несли службу на Хотинщині, інші почергово їхали у Новоселицький район, де допомагали відкачувати воду з підтоплених будинків та господарств тамтешніх жителів. Якщо зазвичай рятувальники чергують добу через три, то тоді доводилося працювати через добу.

Залучали і наших фахівців, і спецавтомобілі АР-2 із сумарною довжиною пожежних рукавів 2 кілометри та ПНС-110, насос якого видає понад 110 літрів за секунду (таких пожежно-насосних станцій є усього три в Чернівецькій області). А до цього, рятувальники ліквідовували наслідки проливних дощів на Хотинщині, зокрема у нашому місті, де підтопило чимало обійсть хотинчан», – зазначив Михайло Заінчковський.


А найчастіше рятувальники виїжджають на гасіння пожеж. Про це детальніше розповів начальник 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини Богдан Рудой.


– З початку року ліквідовано 53 пожежі на території району, завдяки діям вогнеборців вдалося врятувати майна на понад 7,6 мільйона гривень, – зазначив він. – Нещодавно масштабна пожежа, площею більше 400 квадратних метрів, сталася у магазині і ресторані в Долинянах. У службу 101 подзвонили вже тоді, коли палав увесь дах двоповерхової будівлі. Черговий караул ДПРЧ 7 одразу виїхав на місце, диспетчер повідомив і Недобоївську волонтерську пожежну команду. Були залучені 3 одиниці техніки ДПРЧ 7 та 12 наших співробітників, а також 4 волонтери і спецавтомобілі з Недобоївців та Клішківців. Завдяки спільним зусиллям урятували 2-й поверх споруди, а 1-й, на жаль, вигорів.


– На які ще виклики виїжджають рятувальники?


– Також на допомогу потерпілим при ДТП, але цьогоріч, на щастя, на автошляхах району сталося менше аварій. На розчищення доріг від дерев, що нерідко після буревіїв падають на проїжджі частини, газові мережі. На ідентифікацію вибухонебезпечних предметів, які часто виявляють жителі Хотинщини: з початку року їх знайдено 163, – відповів Богдан Рудой. – Тричі рятувальникам доводилося за допомогою спецобладнання діставати потопельників з криниць.


Бували й інші випадки. Наприклад, нещодавно до службу порятунку зателефонувала жінка з Хотина, на яку напали... шершні. Оскільки була небезпека для її життя, наші працівники виїжджали на місце, викликали швидку та знешкодили їх гніздо. А взимку долучалися до визволення з криги диких лебедів на водоймах біля Хотина та Долинян. Ми виїжджаємо на кожен виклик, коли жителі Хотинщини потребують нашої допомоги, – запевнив Б. Рудой.


Не відсиджувалися рятувальники і під час жорсткого карантину навесні, коли весь світ завмер в очікуванні. Співробітники служби порятунку тоді чергували по 7 діб поспіль, здійснювали дезінфекцію вулиць, зокрема центру Хотина, ринків, зупинок, автовокзалу.


Тож від імені громади краю дякуємо їм за їхню важливу і потрібну людям роботу, зичимо здоров’я та наснаги у справі захисту життя, здоров’я і майна людей.

32 views0 comments