• Хотинські вісті

Чи зросте тариф на воду в Хотині?

Updated: Apr 2Чи збільшуватимуть ціну на воду, яку споживачі використовують з міської водопровідної мережі? Жителі Хотина занепокоєні, чи не зростуть тарифи на водопостачання услід за тарифами на енергоносії?


Про це розпитуємо директора КП «Хотинтепломережа» Г. В. Боросюка та міського голову Андрія Дранчука.


Г. Боросюк зазначив, що для споживачів з числа населення нині діє тариф 25,7 гривні за один кубометр води, який встановлено наприкінці 2018 року. З того часу його не переглядали.


– За ці понад два роки значно зросли всі складові собівартості води, що закладені у тарифі. Значно збільшилася мінімальна зарплата, витрати на придбання хімічних реактивів для підготовки води, пально-мастильних та матеріалів для ремонту та підтримання в робочому стані обладнання на водонасосних станціях, – каже Г. В. Боросюк.

Проте найсуттєвіше негативно позначається здорожчання електроенергії, витрати на яку у структурі собівартості води сягають майже 80 відсотків. А ще боляче «вдарила» по підприємству відміна нічного тарифу на світло. Як і збільшення удесятеро податку на водокористування.


У підсумку різко погіршився фінансовий стан «Хотинтепломережі», яка неодноразово зверталася до міської ради з проханням переглянути тарифи на воду та водопостачання, аби підприємство могло працювати і надавати населенню життєво необхідні послуги, розповів Г. В. Боросюк.


Ще треба зазначити, що з початком пандемії COVID-19 під час тривалих карантинних періодів у минулому і нинішньому роках зменшилося споживання води та тепла у закладах освіти Хотина, адже при онлайн навчанні приміщення здебільшого не опалювались.


Щоб не зростала вартість водопостачання населенню, міська рада виділяє дотації


Як зазначив міський голова Андрій Дранчук, карантин негативно позначився на доходах населення, тож міська рада взяла на себе передбачений чинним законодавством обов‘язок з часткового покриття збитків КП «Хотинтепломережа», до яких призвели чинники, про які вже йшлося.


"Нині недоцільно збільшувати тариф на воду та водовідведення, а фінансову ситуацію на підприємстві є змога оздоровити іншим шляхом", – переконаний міський голова Андрій Дранчук.


За рішенням сесії міської ради для цього «Хотинтепломережі» з міського бюджету торік виділено 600 тисяч гривень, а на 2021-й передбачено 800 тисяч, половину з яких уже отримано.


– Варто наголосити, що наше підприємство забезпечує споживачів не лише водою, а й теплом у холодну пору року. Так от, за один кубометр природного газу для роботи котелень торік ми слачували 4,46 гривні, а у січні–лютому – аж 8,976, – сказав Г. В. Боросюк.


– Та повернемось до теми про тариф на воду: чи підніматимуть його?


– Допоки міська рада дотуватиме водопостачання, підвищувати вартість води не будемо, – відповідає Г. В. Боросюк. – До речі, рішення про це ухвалює не «Хотинтепломережа», а саме міська рада, – то у сфері її повноважень.


Підприємство наразі не має наміру клопотатися про збільшення тарифів, але не може і працювати збитково. Наше завдання – цілодобове і безперебійне постачання води споживачам, для чого необхідно підтримувати у робочому стані мережі та обладнання водонасосних станцій, – запевнив директор підприємства-постачальника.

Хоча треба відверто визнати, що до підвищення тарифів спонукають енергопостачальні компанії, цінову політику яких на енергоносії практично не контролює держава, – зазначив Г. В. Боросюк.

100 views0 comments