• Хотинські вісті

Чи завершать довгобуд – пологовий будинок у Хотині?


Орієнтовна вартість завершення цього проєкту – 33 мільйони гривень. Сьогодні споруду, яку почали зводити понад 30 років тому, оглянув голова облдержадміністрації Сергій Осачук під час робочого візиту у Хотинський район.


Як повідомила пресслужба Хотинської РДА, 3 січня 2020 року голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук та його заступники – Наталя Гусак і Богдан Ковалюк оглянули зведений акушерський корпус у Хотині.

Споруда є довгобудом, тож керівник області наголосив на необхідності залучення фінансування із державного та інших бюджетів для завершення робіт. Під час робочої зустрічі, в. о. голови райдержадміністрації Володимир Марцинкевич, голова районної ради Тетяна Бринь та Хотинський міський голова Микола Головльов обговорили спільне фінансування для утримання довгобуду акушерського корпусу, адже сума для завершення проєкту становить близько 33 млн грн.– Акушерський корпус є стратегічним об'єктом. Зроблено чимало, тому необхідно докласти значних зусиль, залучити до співфінансування з бюджетів різних рівнів, а також представників бізнесу, аби завершити роботи, – зазначив Сергій Осачук.

Як відомо, зведення акушерського корпусу стартувало ще 1984 року. Проте із 2008 і аж до 2015 року роботи на об’єкті не проводили, приміщення стояло пусткою.


Відновити будівництво вдалося 2015 року за субвенції з державного бюджету. Тоді було виділено та освоєно 3 мільйони 536 тисяч гривень, 2017 року – 6 мільйонів 393 тисячі.

2018 року на проєкт «Будівництво пологового відділення (акушерського корпусу)» у Хотині витратили 14 мільйонів 263 тисячі гривень, 12,8 млн із яких профінансував державний фонд регіонального розвитку. З районного бюджету на проведення робіт також було виділено 1 мільйон 426 тисяч гривень.


Опісля посадовці відвідали Недобоївську та Рукшинську об'єднані громади, а також Колінківці.


У Недобоївцях втілюють два масштабні проєкти: будівництво амбулаторії, що фінансується із субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, та реконструкцію будівлі дитячого дошкільного закладу.

У Рукшинській громаді реалізовують проєкт будівництва будинку культури.

Колінковецька громада має проєкт реконструкції будівлі школи-інтернату під дошкільний навчальний заклад. Для цього необхідно близько 18 мільйонів гривень. Джерело - Хотинська РДА.

42 views0 comments