• Хотинські вісті

Чи допомагають маски та антисептики захиститись від вірусу?У зв’язку із швидким поширенням коронавірусу в світі та оскільки перший випадок було зафіксовано у Чернівцях, розпочався певний ажіотаж серед населення. Люди намагаються захистити себе та родину від зловісного захворювання: поспішають до аптек та запасаються противірусними препаратами, масками й дезінфекційними засобами. Та не усі краяни знають, як правильно їх обирати, як ними користуватися, щоб уберегтися від вірусів. Крім того, читачі скаржилися, що деякий час у райцентрі масок у продажу взагалі не було.


Кореспонденти «Хотинських вістей» вирушили до місцевих аптек у пошуку інформації для наших читачів. Відвідавши більшість з них у місті та поспілкувавшись з провізорами, ми дізналися, що марлеві маски можна придбати чи не у кожній, проте одноразові ви знайдете не всюди. В одній з них масок узагалі у продажу немає. Насамперед, це пов’язано з тим, що у фірм-постачальників вони або у дефіциті, або ж наявні за дуже завищеними цінами.


Щодо дезінфікуючих засобів, то вони є в аптеках нашого міста у достатній кількості, а також на будь-яку суму. Проте провізор місцевої аптеки пояснила у чому різниця між дешевим та дорожчим антисептиком для рук.


«Антисептичні засоби ми закупили у достатній кількості. Є звичайні для дезінфекції рук та для очищення різних поверхонь (дверних ручок, полиць, підлоги тощо). Дешевші спреї просто на основі спирту. Дорожчі гелеві або в розчинах також містять спирт, а ще допоміжні речовини, які захищають від різних видів мікробів та вірусів. А саме вбивають бактерії, зокрема, які викликають туберкульоз, грибки, віруси герпесу, грипу А, пташиного грипу, гепатитів B/C, ВІЛ. Тож відповідно повинні вбивати і бактерії коронавірусу. Проте більшість людей купляють саме дешевші спреї, які не вбивають ту кількість мікроорганізмів, що потрібно», – повідомляє провізор Альона Сухаренко.

Також провізор пояснює, що важливо застосовувати дезінфікуючі засоби для поверхонь, а саме у місцях, де щодня проходить багато людей.


– В аптеці ми щодня дезінфікуємо усі поверхні та підлогу, а також змінюємо марлю на ручках дверей, яку протягом дня регулярно обробляємо дезінфекційними засобами. Багато людей лякаються цих пов’язок, хоча навпаки – це один з методів, аби убезпечити потрапляння різних бактерій на їхні руки, – розповіла фахівець.

Більшість провізорів нашого міста погоджуються з тим, що здоровим людям не потрібно носити маски. Проте пояснюють, що їх повинні носити хворі, аби не наражати на небезпеку інших. Але є такі несвідомі громадяни, які цього не роблять, кашляють, навіть не прикриваючись. Тому, аби убезпечити себе від таких людей, усе ж рекомендовано носити маски у велелюдних місцях, особливо у лікарнях та аптеках. Самі ж працівники аптечних закладів обслуговують відвідувачів у масках та рукавичках.


Як то кажуть, береженого Бог береже, тому дезінфікуйте руки антисептиком, коли не маєте змоги їх вимити з милом, та одягайте маски, якщо ви хворі, аби не розповсюджувати хвороби. Бажаємо всім здоров’я!

129 views0 comments