• Хотинські вісті

Чи включать у субсидії та пільги новий платіж за газ?


За зверненням читачів


Пенсіонерка з Хотина Ксенія Наумівна Романчук зателефонувала у редакцію із запитанням, що хвилює багатьох наших читачів:

«Чи включать у розмір субсидії новий платіж за транспортування газу, тобто його доставку? Адже для людей похилого віку, особливо одиноких та з невеличкою пенсією це додатковий тягар для і так напівпорожнього гаманця».

Інші краяни, які отримують не субсидії, а пільги, мають подібне запитання.

Також жителі району нарікають, що у січні отримали меншу субсидію, ніж у попередньому місяці.

За роз‘ясненням наш кореспондент звернувся до фахівців управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.


Щодо субсидій

Начальник відділу прийняття рішень щодо надання усіх видів допомог та субсидій вищезгаданого управління Надія Пожарук інформує:


– Відповідно до законодавства протягом опалювального сезону субсидії перераховуються, якщо змінюються ціни на газ (чи інші комунальні послуги).

У січні жителі району отримали субсидії за грудень, коли тариф на блакитне паливо знизився, порівняно з листопадом. Тому суми менші.


А за січень розмір субсидій може дещо зрости, бо підвищено тариф на газ. Але врахуйте, що за цей місяць вони надійдуть отримувачам у лютому.


Щодо нового механізму оплати за природний газ, коли з 1.01.2020 року з його ціни виокремлюється тариф на розподіл, то за наявною наразі інформацією від міністерства соцполітики, у лютому будуть здіснені відповідні доопрацювання. Управлінню нададуть оновлене програмне забезпечення для додавання нових послуг. Після цього в автоматичному режимі мають здійснюватися перерахунки (тобто наразі субсидіантам не потрібно звертатися в управління).


Очікується, що після того, як у лютому буде проведено такий перерахунок, домогосподарства отримають відповідні кошти за січень і за лютий разом.


Щодо пільг

Як повідомила начальник відділу соціального обслуговування та персоніфікованого обліку пільгових категорій населення УПСЗН Оксана Литвинова, планують провести подібний перерахунок також і пільг.


У нарахуванні за 1.01.2020 р. сума пільг у готівковій і безготівковій формі буде без складової на розподіл природного газу. А в лютому після допрацювання програмного забезпечення потрібно здійснювати відповідні перерахунки.


22 views0 comments