• Хотинські вісті

Чи вистачить газу у сховищах України на опалювальний сезон

Та скільки блакитного палива споживає населенняГазу, який Україна накопичила у підземних сховищах, вистачить для проходження опалювального сезону. Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.


"Зараз у сховищах майже 19 млрд кубометрів газу. Ми розуміємо, що 10–15% відсотків з цих обсягів належать нерезидентам і можуть бути вивезені в Європу, але можуть бути і продані тут, якщо ціни на нашому ринку будуть не нижчими за європейські. Але навіть без цих обсягів має вистачити газу для нормального проходження опалювального сезону – якраз за рахунок того, що ми імпортували газ", – сказав Вітренко.


Він зауважив, що населення споживає на 0,5-1 млрд куб. м більше газу, ніж Україна наразі видобуває. За словами очільника Нафтогазу, Укргазвидобування зараз забезпечує видобуток близько 12,7–12,8 млрд кубометрів, а населення споживає приблизно 13,4–13,6 млрд кубометрів в залежності від температури.


Вітренко нагадав, що Нафтогаз зафіксував ціну "блакитного палива" на опалювальний сезон для населення (7,96 грн за кубометр без транспортування) та бюджетних організацій (13,7 грн за кубометр без ПДВ та транспортування).


Він також повідомив, що перехід постачальників газу для населення у балансуючу групу НАКу допоможе уникнути перепродажу дешевшого палива для промисловості замість побутових споживачів.

5 views0 comments