• Хотинські вісті

Чи буде лютувати лютий? Прогнози синоптиків


Після аномально теплого січня у перші дні лютого краяни таки дочекалися снігу, хоч і мокрого. Проте справжньої зими з тривалими морозами вже не буде, якщо вірити прогнозам синоптиків. Лише кілька днів може сніжити.


Як повідомляє Укргідрометцентр, середня місячна температура у лютому передбачається у межах від нуля до 3 градусів морозу, у південній частині, на Прикарпатті – 0...+3, що на 1,5–2 градуси вище середніх багаторічних значень.

Однак у другій половині місяця може похолодати, застерігають синоптики. Вони не виключають, що наприкінці зими в Україну все ж може прорватися холодне повітря з Арктики, яке принесе морози.


Також кажуть, що останніми роками зимовим стає березень. Та як буде цього року прогнозувати поки не беруться.


Народний синоптик Леонід Горбань обіцяє рясні опади у лютому. За його розрахунками, мокрий сніг при плюсовій температурі наразі припиниться, потім в Україні похолодає до –3...–6 вночі. Уже із середини місяця випадатиме сніг з дощем.


За словами Горбаня, лютий плавно перейде у березень та фактично стане його продовженням – буде похмуро, сиро і прохолодно, з дощами, хоча і без великих морозів.


У вихідні в краї за прогнозами метеосайтів вдень очікуються перепади температур від –1 до +4, а вночі –2...–6. Буде хмарно з проясненнями, без істотних опадів.


15 views0 comments