• Хотинські вісті

Чим небезпечний вплив алкоголю на здров'я жінки


Ілюстративне фото з вільних джерел.

Зловживання алкоголем може згубно впливати на здоров'я. Насправді він може руйнувати багато систем в організмі: від серцево-судинної до головного мозку, наголошують фахівці. Детальніше – у цій статті.


Вплив алкоголю на репродуктивну систему жінки


Надмірне вживання алкогольних напоїв може особливо негативно позначитися на репродуктивній системі, що призведе до безпліддя, гормональних проблем та різних статевих розладів. Оскільки зловживання алкоголем (часте чи ні), виснажує організм та може завдати непоправної шкоди.

1. Нестача поживних речовин Зловживання алкоголем зменшує в організмі кількість багатьох необхідних речовин: вітамін B, цинк, магній, залізо і кальцій, що з часом спричиняє сильний їх дефіцит.

Ці вітаміни та мінерали необхідні для виконання основних функцій, включаючи розмноження. Низький вміст вітаміну В негативно впливає на обмін речовин, що може спричинити порушення гормонального рівня як у чоловіків, так і у жінок.

Нестача магнію, кальцію, заліза може серйозно погіршити передменструальні симптоми (ПМС) у жінок, які страждають від зловживання алкоголем.

2. Надлишок естрогену Усі типи алкоголю будуть знижувати рівень тестостерону та збільшують рівень естрогену. У жінок це може спричинити припливи, нерегулярний менструальний цикл, труднощі з настанням вагітності чи її збереження та хворобливість в молочних залозах.

3. Ризик виникнення раку

Вважається, що зловживання алкоголем збільшує ризик багатьох видів онкологічних недуг, включаючи рак яєчників. 4. Ендокринні порушення З часом алкоголь викликає серйозні порушення в роботі ендокринної системи, порушуючи баланс таких важливих гормонів як: естроген, тестостерон, пролактин і прогестерон. Ці чотири гормони повинні бути точно регульовані, щоб жіноча репродуктивна система працювала правильно.

Крім того, ендокринні порушення виводять з ладу весь метаболізм організму, що призводить до збільшення ваги та призводить до проблем із цукром у крові, що ще більше заважає правильній репродуктивній функції.


5. Зневоднення Хоча мало хто замислюється над цим, але належне зволоження є важливою частиною здорової репродуктивної функції. Оскільки зловживання алкоголем дуже швидко вимиває з нього запаси води, хронічне зневоднення зустрічається досить часто.

Жінки можуть відчувати стійку сухість у внутрішніх статевих органах та більшу сприйнятливість до дріжджових інфекцій. Зловживання алкоголем може з часом згубно впливати на організм!

Якщо ви або хтось із близьких, страждаєте від зловживання алкоголем чи залежності, зверніться за консультацією до вашого лікаря та будьте здорові!

Автори: студентка 5 групи 4 курсу Буковинського державного медичного університету Алла Кутінова,

кандидат медичних наук, асистент кафедри акушерства і гінекології №1 БДМУ Оксана Боднарюк.

41 views0 comments