• Хотинські вісті

Чим займатиметься голова Дністровської РДАНовопризначеного першого голову Дністровської райдержадміністрації Олега Мельничука представив У Кельменцях очільникам громад району і депутатам голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Він розповів про завдання і пріоритети виконавчої влади укрупненого району.


"Помічник і контролер"

– Головним агентом впливу на державну, центральну владу для усіх вас є голова райдержадміністрації, – сказав С. Осачук, звертаючись до присутніх керівників громад. – Він перший, до кого маєте звертатися із проблемами ваших громад, потребами та ідеями.

Голова райдержадміністрації також уповноважений здійснювати контроль за законністю прийнятих у громадах рішень… Отже у нього двоєдина функція – бути помічником і контролером.


Олег Мельничук вдруге отримав довіру і повноваження від Президента Володимира Зеленського. Адже раніше працював на посаді голови Новоселицької райдержадміністрації, а 26 лютого указом Глави держави призначений першим керівником Дністровської РДА.


Сергій Осачук представив присутнім Олега Мельничука як відповідального, вдумливого і професійного управлінця, який уміє діяти з високою ефективністю та досягати результатів. І водночас – скромною і порядною людиною. Тож назвав символічним те, що новий голова починає працювати у «скромному, невеликому кабінеті, який виділила районна рада».


Адже, за його словами, держслужбовці повинні трудитися не заради кар’єри, зарплат, а «для служіння його величності громадянину». І наголосив, що послуги мають бути максимально наближені до людей, а їх якість – не залежати від місця проживання.


– Умовність центру Дністровського району – це лише умовність фізичного перебування тут невеличкої групи управлінців. Усе решта, центр життєвих інтересів людей має бути в громадах, – переконує голова Чернівецької ОДА.

Серед основних пріоритетів, завдань для районної влади, керівників громад він зокрема назвав розвиток сільськогосподарської галузі та туризму. Оскільки Дністровський район – рай для садівництва. Також перспективним є надання туристичних послуг з організації відпочинку на березі нашої водної артерії – Дністра. І наголосив на необхідності максимальної комунікації з жителями громад. На завершення подякував за роботу колишнім очільникам ліквідованих райдержадміністрацій.


Олег Мельничук був небагатослівним. Він подякував за високу довіру і запевнив, що як і на попередньому місці роботи докладатиме усіх зусиль, щоб діяльність райдержадміністрації була ефективною та плідною, забезпечувала стабільний економічний і соціальний розвиток Дністровського району.


«Знаю, що в кожній громаді є авторитетні люди, які дбають про добробут своїх земляків. Я обіцяю бути помічником в усіх справах, максимально сприяти розвитку району. Сподіваюся на дієву співпрацю з керівництвом громад в інтересах їхніх мешканців», – сказав він.

До слова, представлення голови райдержадміністрації відбулося у середу в Кельменцях у приміщенні, де працюють зокрема і посадовці Дністровської районної ради. У заході узяли участь Василь Ченківський, який очолював Хотинську РДА, керівники громад і депутати від Хотинщини, представники громадськості.


Як повідомляється, гранична чисельність працівників Дністровської райдержадміністрації становить 97 штатних одиниць, враховуючи віддалені робочі місця у Сокирянах та Хотині.

* * *

Відомо, що найближчим часом народні депутати мають розглядати законопроєкт, яким буде визначено повноваження місцевих державних адміністрацій, адже це питання у контексті проведеної децентралізації законодавчо не врегульовано.

17 views0 comments