• Хотинські вісті

Чим загрожує сплеск захворюваності на ХотинщиніЗа 2 тижні у кілька разів зросла кількість хворих з пневмонією та коронавірусом: від 7 – аж до 55 пацієнтів. Ще чимало жителів району з легким перебігом лікуються вдома, інші чекають результатів тесту.


Люди розслабилися, маски не носять, на базарах не дотримуються правил та дистанції. Почали святкувати хрестини, дні народження весілля і навіть ходити на дискотеки. Наслідки невтішні.


Підтверджено коронавірусну інфекцію у понад 200 жителів Хотинщини. Якщо на початку червня було менше десяти пацієнтів, то станом на 15 червня їх уже 55. Госпіталізують щодня по 6–8 осіб. Масово фіксують важкі форми пневмоній.


Крім того, лише у понеділок узято біоматеріал для ПЛР-тестування у понад 40 чоловік. Найбільше нових випадків у Хотині, Анадолах, Атаках, Білівцях, Пашківцях.

Якщо захворюваність зростатиме такими темпами, то скоро кількість хворих може досягти максимальної, яку можуть прийняти у райлікарні за наявних ліжко-місць та обладнання.

Якщо краяни не схаменуться, то ситуація стане гіршою, ніж на початку спалаху на Хотинщині, а лікарня буде перевантажена. Про це йшлося на засіданні районної комісії з ТЕБ та НС під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Івана Вілянського.


Представники мобільної групи, які перевіряли дотримання санітарних вимог на понад 70 об’єктах торгівлі та двох ринках району, зазначили, що зафіксовано низку порушень. Щонайперше – недотримання маскового режиму, стихійна торгівля, не проводиться належно температурний скринінг продавців.


Тому на комісії з ТЕБ та НС розглядали можливість закриття ринків. Але оскільки жителям району необхідно реалізувати овочі та фрукти, які швидко псуються, то поки що вирішено не вдаватися до цього кардинального заходу, проте посилити контроль за дотриманням вимог законодавства.


Також заборонено проведення масових заходів, святкувань та дискотек.


Висловлено пропозицію віднайти фінансування для закупівлі ліків для пацієнтів з коронавірусною інфекцією та придбання додаткових кисневих концентраторів для порятунку хворих.

65 views0 comments