• Хотинські вісті

Чим загрожує заборгованість за газ388 мільйонів гривень заборгували на початок листопада побутові споживачі блакитного палива ТОВ «Чернівцігаз Збут» за використаний газ. За перші два місяці осені ця сума зросла майже на 36 млн. Про це повідомила Пресслужба ТОВ «Чернівцігаз Збут»:


Тенденція до накопичення споживачами боргів за комунальні послуги з початку осені й до кінця зими не є новою. «Зазвичай українці намагаються погасити накопичену за холодний сезон заборгованість у міжопалювальний період», – зазначає Євген Нацвін-Степанов, перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів.


За даними цієї асоціації, у вересні повністю розрахувались за газ лише 40% українських споживачів. Зниження рівня оплати рахунків на 15% спостерігалось також у серпні й за інші комунальні послуги.


Однак несплата рахунків створює загрози для споживачів – через це вони можуть залишитися взимку без газу.

«Справа в тому, що з 1 серпня 2020 року Кабмін припинив дію спеціальних обов’язків з постачання природного газу населенню (ПСО). Тобто держава більше не гарантує його наявність для цих потреб. Це означає, що увесь газ для споживачів купується постачальниками на оптовому ринку за ринковими правилами. Тож, у разі заборгованостей, під загрозою опиняється закупівля палива і його постачання населенню», – зазначає Катерина Параска, директорка ТОВ «Чернівцігаз Збут».


У цій ситуації людям варто зрозуміти, що правила змінились. Відтепер саме від сплати за спожитий газ залежатиме надійність та безперебійність його постачання надалі.


Загалом «Чернівцігаз Збут» постачає газ до більш як 234 тисяч побутових споживачів, майже 90 тисяч з них мають заборгованість понад 1 тисячу грн. Тривале непогашення боргів, а тим паче їх накопичення, ускладнює роботу компанії. У ТОВ «Чернівцігаз Збут» вдячні всім клієнтам, які вчасно та в повному обсязі здійснюють розрахунки за спожитий газ й сподіваються на розсудливість боржників, – повідомляє пресслужба компанії.


18 views0 comments