• Хотинські вісті

Через газовий балон сталася пожежа в Колінківцях

2 жовтня до Служби порятунку Хотинщини надійшло повідомлення про пожежу в селі Колінківці. На місце події одразу ж було направлено черговий караул пожежно-рятувальної частини № 7 міста Хотина та місцеву пожежну команду с. Колінківці. Як з’ясувалось, загорання виникло на кухні через порушення правил експлуатації газового балону. В місці витоку газу біля вентиля виник факел, власник вийшов з будинку та викликав рятувальників. Вогнеборці оперативно ліквідували пожежу в тих межах, в яких застали її на момент прибуття та запобігли вибуху газового балону. Внаслідок пожежі пошкоджено меблі, речі домашнього вжитку, вікно та двері. На щастя, ніхто не постраждав.

Рятувальники закликають громадян, які мають вдома газові балони, дотримуватися наступних правил безпеки:

- не допускати застосування відкритого вогню і куріння поблизу балона;

- не слід купувати балони невідомого походження;

- якщо почули шиплячий звук, який свідчить про витік газу з балона, негайно викликайте фахівців;

- розміщувати балони необхідно на відстані не менше 1 метра від джерел тепла та на відстані не менше 5 метрів від джерел відкритого полум’я.

- забороняється наповнення балона зрідженим газом понад норми, за правилами безпеки близько 1/3 всього обсягу повинно залишатися не заповненим. При різкій зміні температур повністю заповнений балон розриває.

Слід пам’ятати, що газові балони відносяться до джерел підвищеної небезпеки. Працювати з ними можуть тільки спеціально підготовлені особи. А громадяни, яким доводиться мати справу з балонами, повинні бути гранично уважними та вживати необхідних запобіжних заходів. Тільки дотримання правил безпеки дозволить уникнути жертв і руйнувань.

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області

20 views0 comments