• Хотинські вісті

Чергова хвиля COVID-19 накрила Україну«Наскільки потужною буде теперішня хвиля коронавірусної хвороби в Україні та чи витримає наша медична система, залежатиме від сумлінного дотримання протиепідемічних заходів українцями», — зазначив в ексклюзивному коментарі для спільноти «Коронавірус інфо» Сергій Дубров, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.


Очільник МОЗ Віктор Ляшко в інтерв'ю Слово і Діло сказав, що чотири області Західної України, у тому числі Чернівецька, "йдуть у напрямі "червоного" рівня епіднебезпеки.


"Якщо ми побачимо загрозу перевантаження медичної системи у певному регіоні, то будемо пропонувати ввести "червоний" рівень у конкретній області", - сказав він.

Україна має доволі поступове зростання кількості нових випадків коронавірусної хвороби на відміну від більшості країн світу. Це пов'язано і з вакцинацією, і з великою кількістю осіб, які перехворіли на COVID-19.

Наразі штам COVID-19 «Дельта» вражає людей молодого та середнього віку, абсолютно здорових, без супутньої патології, які мають тяжкий перебіг коронавірусної хвороби.


У 10 разів більше госпіталізують дітей, ніж під час попередніх хвиль.

Нова хвиля може мати відмінний характер від попередніх з огляду на збільшення частки тих, хто вже перехворів, вакцинувався, або появу нового штаму «Дельта» та інші особливості.

Водночас на початку навчального року різко зросла захворюваність серед дітей, вперше їхня частка у випадках хвороби перевищила 10% (за попередніми даними). Це пояснюється суттєвим впливом відкритих шкіл на епідемічний процес в українських умовах.

Джерело - Коронавірус-інфо.

278 views0 comments