• Хотинські вісті

Черги у лікарні: приймають близько 100 людей за день для тестуванняCOVID-19: ситуація на Хотинщині погіршується, але чимало краян досі не вірять, що захворюваність значно зросла.


Наприклад, у понеділок флюорографічне обстеження пройшли 132 пацієнти, а зразки для ПЛР-тестування у вівторок брали у 124 людей, розповіла головна лікарка Хотинського центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка.


У вівторок кореспондентка «Хотинських вістей» пересвідчилася на власні очі, скільки людей приходять до лікарні, щоб здати зразки на ПЛР-тест.


Уранці побачили довжелезні черги до приміщення, де приймає черговий сімейний лікар та проводять забір зразків для ПЛР-тестування. Не менші черги – на флюорографію і отримання її результатів.Через наплив хворих доводиться довго чекати. Іноді доходить до сварок і штовханини, відвідувачі скандалять із тими, хто хоче пройти без черги, не дотримуються дистанції, заражаючи один одного. Як розповіли "Хотинським вістям" очевидці, часом для людей, що стоять у чергах, медикам доводилося викликати правоохоронців, щоб вони узяли під контроль ситуацію.

І майже кожна друга людина після флюорографії отримує у віконечку біля головного входу папірець з невтішним висновком: однобічна чи двобічна пневмонія. Після чого прямують у 7-й кабінет на прийом до чергового лікаря, який уже і визначає чи потрібно зробити ПЛР-тест.


Сімейна лікарка Галина Довганюк, яка того дня чергувала у 7-му кабінеті, розповіла:


«Минулого та цього тижня значно збільшилась кількість людей, які приходять обстежитися, бо погано себе почувають, мають кашель, або температуру. Більшість з них хворіють на бронхіт та пневмонію. Невтішним є й те, що понад 50% ПЛР-тестів показує наявність COVID-19. Забір зразків проводимо тричі на тиждень і за декілька годин приймаємо на тестування по 90–100 людей», – каже лікарка.

Атмосфера дуже напружена, люди в чергах виснажені, втомлені, нерідко роздратовані. Проте більшість намагаються тримати дистанцію, але бідкаються, що доводиться по декілька годин чекати на холоді.


Медичний персонал також виснажений, на грані. Адже тривале перебування в захисних костюмах та регулярний прийом і забір зразків у десятків людей без перерви знесилює. А ще й моральний тиск від пацієнтів, які то не можуть розібратися у послідовності черги, то сваряться, чому лише 2 години (з 10:00 до 12:00 год.) проводять забір.


Крім того, черги зростають через те, що пройти флюорографію можна лише у райлікарні, тому жителі із сіл району їдуть сюди й одразу здавати ПЛР-тест.


Також у чергах люди обурюються: чому не створено нормальних умов для швидкого обстеження та уникнення черг? Чому хворі повинні чекати на вулиці та мерзнути? Але насправді медики і так намагаються безперервно і швидко обстежити хворих, вони роблять усе, що в їхніх силах, адже вони – такі ж люди.


А приміщення з окремим входом спеціально відведене для уникнення поширення інфекції по всьому медичному закладу. Та й на свіжому повітрі менша ймовірність заразитися здоровій людині, ніж у замкненому тісному приміщенні.


Тому будьте здорові, добріші один до одного та дотримуйтеся протиепідемічних вимог! Бережіться і залишайтеся вдома!

252 views0 comments