• Хотинські вісті

Цілющий будиночок над бджолами

Сьогодні день пасічника

Костянтин Куценко з Хотина – голова спілки пасічників Хотинщини, бджоляр у другому поколінні із 30-річним досвідом у цій сфері. Його пасіка налічує близько ста вуликів і, відповідно, майже сто сімей бджіл. Він займається виготовленням продуктів бджільництва, а також оздоровленням цією продукцією людей.

Саме з метою профілактики від різноманітних хвороб Костянтин Куценко власноруч спорудив бджолиний будиночок.


Для відвідувачів є одне протипоказання – алергія

Усе решта – тільки позитив. Перебування тут не тільки оздоровлює, а й знімає нервове напруження.

Усередині будиночок облаштований скромно і просто: дві лежанки із отворами. Якщо їх підняти, видно вулики, повітря з яких і наповнює будиночок. Власне, у цьому і полягає методика. Аромат, що поширюється, дуже приємний.

Крім «бджолиного» повітря, на людину діють ще два лікувальні компоненти: вібрація та звук, які йдуть з вуликів.

– Перебування людини в безпосередній близькості до бджолиного вулика сприятливо впливає на стан здоров’я, – каже пасічник. – Особливо корисні мікровібрації від нього та безперервний заспокійливий гул, який знімає головний біль і поліпшує настрій. Також не менш важливі інгаляції сумішшю меду, прополісу, квіткового нектару. Можлива взаємодія біополів бджолосімей і людини.

Це метод терапії, який заснований на близькому контакті пацієнта і бджолосімей, і може бути використаний як фізіотерапевтична процедура для профілактики і лікування захворювань серцево-судинної, дихальної та нервової систем, – зазначає Костянтин Куценко.


Він також пояснює, що така терапія дозволена і навіть показана для дітей, адже якщо провести 10 сеансів у будиночку над бджолами, вони протягом року практично не хворіють на грип.


Перебування у будиночку з бджолами заспокоює нервову систему

– Запрошував на безкоштовну терапію і атовців, адже перебування у бджолобудиночку чудово заспокоює нервову систему, – розповідає пасічник. – Але тут важливо знайти час і пройти певний курс, аби відчути результат. Адже бджоли поступово «витягують» з відвідувачів негативну енергію, а потім їм потрібен час на відновлення. І так по колу. Людина звільняється від усього поганого, заспокоюється й почувається краще.

Мед потрібно вживати тоді, коли здоровий, а не коли вже захворів


Костянтин Куценко також вважає, що продуктами бджільництва можна лікувати багато хвороб. Але найкраще вживати їх для профілактики, зміцнювати свій імунітет.

– У нас поширена думка, що мед необхідний тоді, коли вже захворів. Ні, це потрібно робити, коли здоровий, – зауважує пасічник. – Особливо влітку варто його споживати, аби зміцнити імунітет перед осінньо-зимовим епідемічним сезоном.27 views0 comments