• Хотинські вісті

Хто переїв чи перепив – тих рятували медики

На свята – не всі відпочивали


Зазвичай у свята додається роботи у фахівців служб життєзабезпечення. І в першу чергу медиків.


У міському парку Хотина 4 січня перехожі побачили людину, яка лежала на тротуарі. Його забрала швидка. Що з ним трапилося?


– Схоже, не розрахував можливості організму і перебрав оковитої. Спеціалісти екстреної доставили пацієнта з підозрою на гостре алкогольне отруєння до Хотинської багатопрофільної лікарні, де йому надали необхідну допомогу, – зазначає старший лікар Чернівецького обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Б. В. Діордійчук.


– У свята на Хотинщині позмінно працювали, як і зазвичай, п‘ять бригад: дві – лікарські, решта – фельдшерські. За перших п‘ять днів нового року надійшло майже 120 викликів. В основному до осіб, які отримали травми чи перебували у стані сп‘яніння, – додав він.


У новорічно-різдвяні свята люди зверталися з приводу загострень гіпертонії, недуг шлунково-кишкового тракту. Адже після щедрих застіль дали про себе знати панкреатити, гастрити та холецистити. Довелося констатувати смерть декількох людей похилого віку з різних населених пунктів.


Почастішали випадки викликів до хворих із високою температурою тіла, в тому числі із підозрою на COVID-19.


Мали й пацієнтів, яких уразив інсульт. Їх доставили до спеціалізованого медзакладу у Чернівцях.


На щастя, нинішні свята не призвели до стрімкого збільшення кількості викликів швидкої. Їх було стільки ж, як і в аналогічні періоди у минулі роки, – констатує Борис Васильович.


У реанімації


– Відділення анестезіології та інтенсивної терапії Хотинської багатопрофільної лікарні (реанімація), у новорічно-різдвяні свята працювало у звичному режимі, – каже завідуючий В. С. Белінський. – У ньому перебували пацієнти з різким загостренням хронічних недуг, після складних операцій. Станом на 10 січня було шість таких хворих, усі ліжкомісця заповнені.


У ковідних відділеннях


"Станом на ранок 10 січня у Хотинській лікарні на стаціонарному лікуванні перебував 31 хворий з COVID-19 (на початок року було 20), в усіх них коронавірусну недугу підтверджено.


14 пацієнтів у важкому стані, потребують кисневої дотації, 4 – на інтенсивній терапії. За минулу добу одну особу госпіталізовано, нікого не виписано», – поінформували у Хотинській багатопрофільній лікарні.1,161 views0 comments