• Хотинські вісті

Хто з безробітних може одержати фінансову допомогу на започаткування власної справиІз січня 2022 року непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані як безробітні, мають можливість отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи, а за необхідності – безкоштовне навчання, повідомили у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.


Допомога розміром до 15 мінімальних зарплат є безвідсотковою та поворотною – її необхідно буде повернути через три роки підприємницької діяльності.

Сума, що повертається, буде зменшена на розмір сплачених за три роки податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фінансова допомога надається лише на оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.


Для сприяння організації підприємницької діяльності центри зайнятості надають особам, які виявили бажання отримати фінансову допомогу та зареєстровані як безробітні, за їхньою згодою профорієнтаційні послуги, консультації з питань провадження підприємницької діяльності та організовують для них професійне навчання відповідно до законодавства.


Для отримання фінансової допомоги особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, розробляє бізнес-план та подає визначений перелік документів.


Питання про надання фінансової допомоги вирішується комісією. Після прийняття рішення про її надання, безробітний створює юридичну особу чи реєструється як фізична особа-підприємець упродовж 30 календарних днів з дати отримання повідомлення про прийняте комісією рішення.

Джерело – Сектор інформаційної роботи

Чернівецького обласного центру зайнятості.

41 views0 comments