• Хотинські вісті

Хто викинув медичний непотріб біля поліклініки

Updated: May 27, 2021


Багатьох жителів міста схвилювало відео, яке вони передивилися в інтернеті. У ньому авторка говорить про те, що хтось розкидав маски, рукавички та інші медичні матеріали на вулиці Вишневецького у Хотині, поблизу поліклініки Хотинської багатопрофільної лікарні, де розташований і Хотинський центр первинної медичної допомоги.

На відеозаписі можна розгледіти й упаковки від тестів на коронавірус. Жителі занепокоєні тим, що ці предмети можуть бути заражені коронавірусною інфекцією і потенційно загрожувати людям.

Редакція поцікавилася у виконуючого обов‘язки головного лікаря Хотинської багатопрофільної лікарні С. С. Солодкого та головної медсестри Хотинського ЦПМД Г.М. Гаврилюк, що їм відомо про цей випадок, звідки взялося те «медичне» сміття і чи воно не з їхніх закладів?


С. С. Солодкий запевнив, що всі медичні відходи зі стаціонарів лікарні зберігають у спеціальному приміщенні, їх періодично вивозять на підприємство «Укрекопром», з яким укладено угоду на утилізацію.

– Це відходи не з нашої лікарні, – запевняє Сергій Сергійович.


Спростовує їх приналежність до Хотинського ЦПМД головна медсестра центру Г. М. Гаврилюк:

– Бачила поблизу сміттєвого бака ті медичні маски та рукавиці. Але вони не від нас. З усіх підпорядкованих центру амбулаторій, у тому числі й Хотинської, медичні відходи привозять до Хотина, їх зберігаємо у відведеному для цього приміщенні і за графіком транспортуємо до «Укрекопрому», з яким маємо договір на утилізацію. Це велике неподобство, що викинули у не відведеному місці небезпечні предмети. Адже невідоме походження тих масок і рукавичок. Так не повинно бути, – переконана Г. М. Гаврилюк.

* * *

Отож питання щодо походження медичних відходів, якими була всипана територія на вулиці Вишневецького в Хотині, залишається не з‘ясованим. Дехто з хотинчан припускає: вони можуть бути з приватних лабораторій, що розташовані неподалік. Проте наразі це достеменно невідомо.


Наша кореспондентка побувала на місці події. Більшу частину сміття уже було прибрано, проте біля баків залишаються пакунки з медичними відходами. Але небезпечних предметів там не виявилося (використаних шприців, тестів на коронавірус тощо). У самих же контейнерах – побутове сміття.173 views0 comments