• Хотинські вісті

Хроніки карантину: чи дотримуються його вимог у райцентрі?

Updated: Apr 5, 2020Уся країна вже другий тиждень на карантині, майже щодня з’являються нові випадки. Сьогодні підтверджено ще 13 випадків коронавірусної інфекції в області, є недужий і в Хотині. Що ж відбувається у райцентрі і чи дотримуються правил карантину місцеві жителі, як працюють аптеки, продуктові магазини та поштові служби?


Загалом на вулицях міста тепер значно менше перехожих, ніж на початку карантину, коли люди ходили на закупи, на ринки, і мало хто одягав маски. Зменшилась і кількість відчинених магазинів та супермаркетів.


Безперервно та цілодобово працюють лише аптеки, у які відвідувачів просять заходити по одному-двоє. Часом біля них утворюються черги, проте більшість уже сумлінно тримають дистанцію у 1,5–2 метри, одягають маски та рукавички.Як повідомив перший заступник міського голови Андрій Дранчук, у центрі міста, на зупинках регулярно обробляють дороги дезінфекційним розчином (у вечірній час).


У центрі працюють декілька продуктових крамниць та магазин з фруктами і овочами (адже овочевий ринок не діє). У торгових точках бувають невеликі скупчення людей, адже там спеціальної черги та пропуску по декілька чоловік немає.


Проте у супермаркетах райцентру із цим суворіше. До прикладу, ще при вході у магазин «Класік» привертає увагу яскраво-червоне оголошення на дверях. Адміністрація магазину попереджає про заборону входити до магазину без масок, інформує про правила для працівників та відвідувачів магазину під час карантину, про безпечну дистанцію між покупцями. Також розміщено інформацію загальних рекомендацій для населення від МОЗ.


Ознайомившись з інформацією заходимо, на дверях зустрічає привітний молодий чоловік, який контролює кількість людей у магазині: якщо вже є 10 осіб просить зачекати допоки хтось не вийде, тоді пропускає одну людину.Увійшовши, одразу помічаємо, що касирів відгородили спеціальною щільною плівкою, продавці працюють у масках та рукавичках. На підлозі біля каси помічаємо червоні лінії, на яких написано «наступний покупець», які розташовані одна від одної на рекомендованій відстані.


Покупців у торговому залі небагато, проте усі в масках, дехто у рукавичках. Також помічаємо техпрацівницю, яка старанно протирає підлогу розчином, який за запахом трохи їдкуватий. Виявляється, то вода з хлором, як нам пояснили тут дезінфікують підлогу та поверхні мінімум тричі на день.


Покупці ж,набравши потрібних продуктів, намагаються якнайшвидше покинути приміщення. Відстані дотримуються, а на касі ведуть короткі розмови.


– Ніякого ажіотажу, я набрала продуктів не через те, що їх може не вистачити на полицях, а щоб не виходити зайвий раз із дому, – говорить одна жіночка іншій.


А друга, насміхаючись: «Та що має змінити цей карантин? Хто має захворіти, той захворіє!».


Але часу та бажання з кимось сперечатися чи щось пояснювати у жіночок очевидно немає, тому швиденько розходяться, хто куди.


Проте така ситуація лише доводить, що не усі наші громадяни свідомі та не до кінця розуміють усієї відповідальності за своє здоров’я та здоров’я інших.


Наступне місце, яке відвідали – відділення Нової пошти. Як повідомляється на її офіційному сайті, відділення по всій Україні працюють у звичайному режимі, без вихідних. Коли підходимо ближче до Хотинського відділення, бачимо на вулиці невелику чергу, люди переважно дотримуються дистанції. На дверях впадає у вічі оголошення «Без масок не заходити», відвідувачі дотримуються цієї вимоги. Ручка дверей обмотана марлею, що обробляється дезрозчином.


До приміщення впускає працівник відділення по одній особі до кожного оператора (їх працює двоє). Заходимо. Біля стійки усі стоять за намальованою обмежувальною лінією, яка вочевидь не дуже допомагає, тому працівники поставили порожні картонні коробки, аби відгородити потрібну дистанцію приблизно у 1,5 метра. Самі ж співробітники також дотримуються вимог, усі в масках та рукавичках, які їм видають щодня по декілька на людину. Також у відділенні є одноразові ручки для клієнтів, саме ж приміщення дезінфікується та провітрюється.


Прямуємо далі – у Хотинське відділення Укрпошти. Сьогодні черги немає ні на вулиці, ні всередині. Заходимо і перше, на що звертаємо увагу, це намальовані яскраві лінії на підлозі. Чудово, отже і тут дбають про допустиму дистанцію між відвідувачами.Далі помічаємо, що персонал, хоч і знаходиться за склом, яке відділяє від людей, все одно працює у масках та рукавичках, адже контактують із грішми, які, до речі, є джерелом для розмноження вірусів та бактерій, адже передаються з рук в руки. Тут також відчувається запах хлору, а підлога ще трохи волога, що свідчить про дезінфекцію у приміщенні. Працівники підтверджують: протирають підлогу декілька разів на день розчином води із хлором, а також протирають усі поверхні і ручки у відділенні.Загалом, пройшовши центром міста, стає зрозуміло, що карантин усе-таки діє: вулиці спорожніли, великих черг немає, навіть автівки не так часто їздять. А установи, які працюють у незмінному режимі, дотримуються норм та рекомендацій МОЗ.


Насамкінець, хотілося б нагадати: і робітники магазинів, і лікарі та фармацевти, працівники банків та держустанов, поштових служб змушені працювати для нас, наражаючи себе на небезпеку щодня. Тому шануйте тих, хто не може відсидітися на карантині. Не будьте байдужими до оточуючих, не нехтуйте елементарними правилами безпеки для захисту власного життя та інших людей!

976 views0 comments