• Хотинські вісті

Хресна хода йде селами ХотинщиниМолилися за мир


Аби урочисто відзначити свято Хрещення Київської Русі, сьогодні, 27 липня, віряни з багатьох населених пунктів Хотинщини та з Кам‘янця-Подільського хресною ходою пройшли до Колінковецького чоловічого монастиря святого рівноапостольного князя Володимира.


Зокрема, маршрут однієї групи паломників, яку очолив настоятель Долинянської церкви Успіння Пресвятої Богородиці отець Ярослав, пролягав через села Владична, Ширівці, Зарожани, Клішківці, Малинці, Шилівці, Бочківці та Грозинці.


Інша група вірян рухалася від чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці «Гореча» у Чернівцях через села Магала, Рідківці й Топорівці. Заради духовного очищення цьогоріч зібралися більше тисячі паломників.


У кожному селі людей пригощали випічкою та фруктами, а у Клішківцях сільчани організували обід, усі бажаючі посмакували холодним узваром із сухофруктів.


– Щиро віримо в те, що святий рівноапостольний князь Володимир почує наші молитви, і врешті закінчиться кровопролитна війна на сході нашої країни. Саме про це сьогодні молилися учасники хресної ходи, – зазначив протоієрей клішковецького храму Успіння Пресвятої Богородиці отець Микола.


Загалом більше тисячі вірян йдуть до монастиря в Колінківцях


Як повідомили у поліції Чернівецької області, маршрут хресної ходи пролягає по автошляху «Т 2603», де можливі незначні ускладнення руху, повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.
Охорону правопорядку та безпеки дорожнього руху здійснюють співробітники Чернівецького та Дністровського територіальних підрозділів поліції.


Одна група вірян рухається від чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці «Гореча» у Чернівцях через села Магала, Рідківці й Топорівці.


Маршрут іншої групи паломників пролягає через села Владична, Ширівці, Зарожани, Клішківці, Малинці, Шилівці, Бочківці та Грозинці.


Поліцейські супроводжують обидві групи вірян до місця призначення. До охорони публічної безпеки та порядку задіяно достатню кількість співробітників територіальних підрозділів поліції Чернівецької області.


За попередніми підрахунками правоохоронців, станом на 11:00 год. загальна кількість учасників хресної ходи становила понад тисячу громадян. Будь-яких конфліктних ситуацій чи правопорушень наразі не допущено.

Джерело - Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.


1,546 views0 comments