• Хотинські вісті

Хотин – серед 30 міст України, у яких відбувся маніфест проти домашнього насильства«Не мовчи!», «Насильство – не сила», «Байдужість – крок до насильства»… Такі заклики і послання писали на великому банері учасники акції: учні та вчителі закладів освіти міста, перехожі. Таким чином під час цієї акції на центральній площі міста сформували унікальний маніфест.


– Це відбулося у рамках всеукраїнської кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства», яка проводиться щороку в світі, у тому числі в Україні. Вона триватиме з 25 листопада до 10 грудня, – розповіла директорка КУ «Центр соціальних послуг» Хотинської міської ради Тетяна Волосевич. – Такі маніфести сьогодні відбуваються одночасно у 30 містах та громадах України, у тому числі у Хотині.


Оскільки Хотин є містом-учасником проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», то і створили цей маніфест «Хотин проти домашнього насильства» за підтримки фонду. Згодом цей банер оцифрують і встановлять сітілайт із його зображенням, – додала Тетяна Олегівна.


Усі бажаючі могли написати свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики щодо викорінення такої болючої проблеми.

Цю інформацію планують використати під час розробки відповідної всеукраїнської соціальної реклами.Також учні міських шкіл, студенти Хотинського коледжу ПДАТУ робили світлини на фоні банера. Опублікувавши у соцмережах фото з хештегом #Хотин_проти_насильства, можна взяти участь у конкурсі: 26 листопада UNFPA Україна буде проведено розіграш серед усіх опублікованих дописів. Три переможці з кожного міста отримають пакунок із брендованою продукцією кампанії.


Працівники «Центру соціальних послуг» роз’яснювали усім охочим, як діяти у разі домашнього насильства, куди можна звертатися по допомогу і чому важливо не замовчувати проблему. Давали роздаткові інформаційні брошури з контактами, а також браслети з написами "Розірви коло насильства" та екосумки.Захід провели спільно із співробітниками відділення поліції №2 (м. Хотин) Дністровського РВП. Адже соціальні служби тісно взаємодіють з правоохоронцями у протидії домашньому насильству, поліцейські першими виїжджають на виклики у випадку скоєння таких злочинів.


– Хочу наголосити, що за вчинення домашнього насильства передбачено покарання: якщо вчинене уперше, то штраф, а якщо систематично – громадські роботи, адміністративний арешт. Є і кримінальна відповідальність, – поінформував Олександр Рябко, начальник сектору превенції відділення поліції №2 (м. Хотин).


Учасники акції продемонстрували свою активну позицію і погодилися, що потрібно привертати увагу до проблеми. Щоб ті, хто страждають від насильства вдома, не боялися звернутися по допомогу, знали як це зробити.

Скажемо «НІ» домашньому насильству разом!61 views0 comments