• Хотинські вісті

Хотин має стати центром укрупненого районуНа уряд подано варіант із Хотинським районом, а Хотин має стати його центром


У Мінрегіоні вважають найоптимальнішою моделлю формування трьох укрупнених районів у Чернівецькій області, при цьому один із них – Хотинський із адмінцентром у місті Хотин. На цьому наголосили заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода та народний депутат від "Слуги народу", голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін 9 червня під час онлайн пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі.


На запитання редакторки "Хотинських вістей" Тетяни Коваль щодо ситуації, коли Чернівецька ОДА пропонує інакший варіант, ніж Мінрегіон – створити в області 4 райони, зокрема Дністровський з центром у Кельменцях, то Віталій Безгін відповів, що у процесі формування районів Чернівецька ОДА має лише дорадчий голос, а затверджуватиме районний поділ парламент.


"Щодо пропозиції про "чотири райони": я нагадаю, хто був на консультаціях, перша пропозиція від Чернівецької області була – "один район – одна область". Я ще пожартував, що Івано-Франківська область зрадіє такій пропозиції. Тому, дійсно, пропозиція Мінрегіону поділу на три райони є найбільш обґрунтованою", – сказав нардеп.
А щодо центру майбутнього району, то сказав коротко: "Відповідь проста: Хотин – районний центр".

Він також додав, що в уряді "не було особливих дискусій" щодо центру укрупненого Хотинського району.


"Що стосується центрів, є багато критеріїв, є населення, є інфраструктура, є логістична доступність, є безпекові питання. Але конкретно по вашій області у нас у принципі дискусії з приводу Хотина як центру – особливо не було. Була дискусія по іншому центру – в гірській території... А тут, ну ОДА свою позицію надала, всі цю позицію в Києві почули, заслухали, але є безпосередньо урядова постанова, далі голосування Верховної Ради", – повідомив Віталій Безгін.


"Хотів підкреслити, що ця позиція абсолютно співпадає з позицією нашого Міністерства по Чернівецькій області,і на Уряд подано варіант із Хотинським районом. Якщо ви заперечуєте, щоб був такий варіант, то скажіть свої аргументи. В нас немає аргументів, щоби робити інший", – додав заступник міністра В’ячеслав Негода.

Проєкт Мінрегону

51 views0 comments