• Хотинські вісті

Хотинчан радували не лише колядками, а й вертепом


У Новорічно-Різдвяні свята упродовж останніх років стало чудовою традицією щорічні віншування краян колядками та щедрівками.

Десятки гуртів по всьому району ходять від хати до хати і бажають жителям Хотинщини міцного здоров'я, родинного затишку та, що найважливіше, мирного неба. Містян радували гарним співом, дзвінкими голосами і майстерним виконанням учні та викладачі Хотинської музичної школи.

А нещодавно вирішили відродити прадавнє народне різдвяне дійство – вертеп – гуртківці районного будинку дітей та учнівської молоді під керівництвом керівника Зінаїди Воронової.


– Із подібними віншуваннями і стародавніми колядками ходили наші дідусі та бабусі, коли були молодими, – розповідає керівник гуртка Зінаїда Воронова. – Ми їх трішки осучаснили, додали невеличкі вкраплення нинішнього колориту. Такий музичний вінок минувшини та сьогодення позитивно оцінили наші слухачі.

Діти колядками прославляли народження Христа і вітали трудові колективи з Новим роком, а неповторний спів керівника гуртка Лілії Лепцьо під музичний акомпанемент Анатолія Дудки зачаровували слухачів.

Як пояснила Зінаїда Воронова, у такий спосіб вони прагнуть зберегти та відродити багатобарвну фольклорну спадщину наших предків.


– Діти отримали незабутні враження, усі ще раз пересвідчилися, як важливо відроджувати духовність, єдність поколінь. Нехай цей вертеп стане нагадуванням про те, що треба завжди жити у мирі, любові, душевній чистоті, не забувати про милосердя та співчуття, – підсумувала директор районного будинку дітей та учнівської молоді Олеся Нестор.

43 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/