• Хотинські вісті

Хотинчани долучилися до "Марафону, який ніхто не хоче бігти"Мета — привернути увагу світу до російської агресії на сході України


Щороку марафони набувають усе більшої популярності. Нью-йоркський марафон є однією з найвизначніших подій, яка залучає десятки тисяч учасників з усього світу та отримує широке висвітлення у світових медіа.


Однак не всі події привертають стільки уваги. Уже 8-й рік, як Росія окупувала Крим і розпочала війну на сході нашої держави. Півтора мільйона українців стали переселенцями та вимушено покинули свої домівки, понад 7,5 тисячі – загинули.


Саме тому в Україні з ініціативи співзасновників Нової пошти вирішили заснувати власний нью-йоркський марафон — у маленькому селищі Нью-Йорк Донецької області, що за кілометр від лінії фронту. Мета забігу — нагадати, що війна триває.


Цей марафон стартував 7 листопада. Його розпочали п’ятеро людей, чиє життя пов'язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка. Вони закликали долучитися до забігу весь світ.


Фото із сайту Міністерства закордонних справ

"Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході країни. Кожен небайдужий може взяти участь та пробігти будь-яку дистанцію будь-де ― і таким чином підтримати Україну", — повідомили у Міністерстві закордонних справ.


Долучитися і пробігти будь-яку дистанцію може кожен охочий у будь-якій точці світу.

Як повідомляється, лише за десять днів проведення «Марафону, який ніхто не хоче бігти» на нього зареєструвалися понад 35 500 учасників з 57 країн!


Не залишилися осторонь і учні 9–11 класів, юні джури та вчителі Хотинської ЗОШ №5 Василь Іваночко та Олег Подря, які зареєструвалися на марафон.


У середу школярі пробігли дистанцію у понад два кілометри від міського парку до ДІАЗ «Хотинська фортеця».


Старшокласники казали: «Ми взяли участь у цьому марафоні, щоб нагадати усім, що в Україні 8-й рік триває війна. Мільйони людей потребують допомоги. Нам не байдуже! Так хочемо зробити свій внесок, поширити інформацію про цей проєкт задля підтримки України».Щоб долучитися до акції, необхідно зареєструватися на сайті Нової пошти, а після забігу поділитися відео або фото у соціальних мережах, додавши хештег #marathonnoonewantstorun та @novaposhta.official


Спочатку учасники отримають стартовий номер з фактами про війну на сході держави та листівки зі світлинами, зробленими в українському Нью-Йорку, а згодом — медаль, яка містить частинку використаної гільзи із зони бойових дій.


Участь у забігу безкоштовна, а підтримка учасників — безцінна.
60 views0 comments