• Хотинські вісті

"Хотинські вісті" – серед кращих газет в Україні щодо гендерної чутливості


З 11 по 17 жовтня тривав черговий моніторинг гіперлокальних медіа на гендерну чутливість. До аналізу, як і в попередні періоди цього року, потрапили 10 видань Чернівецької області: 5 друкованих – «Вижницькі обрії», «Вільне життя», «Голос краю», «Слово правди», «Хотинські вісті» та 5 інтернет-видань – «Глибока.info», «Заставна сьогодні», «Новоселиччина», «Північно-Бесарабський інформаційний портал» та «Сторожинець.info».


Як повідомила медіаекспертка Тетяна Смолдирева,проаналізовано 237 публікацій: 138 у друкованих та 99 в інтернет-виданнях. Загалом, Чернівецька область – у десятці кращих в Україні. Але у порівнянні із попередніми моніторингами, виглядає, що ЗМІ втратили енергію гендерної чутливості під навалою місцевих виборів. Загальна представленість жінок у ЗМІ – 31,25% проти серпневих 43,5%.

За експертною думкою до жінок медіа звернулись учетверо рідше ніж до чоловіків – 27% (44% у серпні), а згадали як героїнь у третині випадків – 35,5% (43% у серпні).

"Найвищий відсоток експерток – у публікаціях газет «Хотинські вісті» (35%) та «Вільне життя» (29%), а героїнь – у матеріалах газет «Слово правди» (53%) та «Голос краю» (40%)", – зазначила Тетяна Смолдирева.

У підсумку моніторингу за 2020 рік перші позиції зберегли «Слово правди» (55%) та «Хотинські вісті» (52%) й увійшли у число кращих в Україні. Маючи усі шанси вийти в лідерки, трохи «відстали» «Голос краю» та «Вижницькі обрії», повідомила медіаекспертка.


За її словами, інтернет-видання також відступили з попередніх позицій. У стрічці новин, як показав жовтневий моніторинг, експерток менше третини (29%), героїнь трохи більше (35%). Відповідно до результатівмоніторингу Індекс гіперлокальних медіа Буковини у жовтні склав 32%, а загалом за 2020 рік – 42%, що все ж є одним із найвищих показників серед видань 24 областей України.


Ознайомитися з підсумковими результатами моніторингу видань (інфографіка) можна на сайті Волинського прес-клубу: жовтневі дані - https://bit.ly/3kj3YSi, дані за 2020 рік - https://bit.ly/3e5VHyY

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів гіперлокальних медіа проведено у межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

15 views0 comments