• Хотинські вісті

Хотинську спецшколу-інтернат №2 не закриють, а реорганізуютьЯк повідомлялось, уже кілька років Хотинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2 перебувала під загрозою закриття. Тут навчають дітей з вадами мовлення та із затримкою психічного розвитку, значна їх частина – із соціально вразливих родин.


Педагогічний колектив неодноразово звертався до депутатів та посадовців різних рівнів задля її збереження. Згодом цей комунальний заклад освіти, який перебував у підпорядкуванні Чернівецької обласної ради, мали намір приєднати до Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, що у Глибоцькому районі.

І ось стало відомо, що згадану Хотинську спецшколу не закриють, а реорганізують і передають у підпорядкування Хотинської міської об’єднаної територіальної громади.

– Оскільки по всій Україні інтернати ліквідовують чи перетворюють в інші типи освітніх закладів, то з метою недопущення закриття Комунального закладу «Хотинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» міська рада звернулась до Чернівецької обласної ради щодо реорганізації установи, – розповів перший заступник міського голови Андрій Дранчук. – І як результат, разом з обласною радою зберегли заклад.


Нещодавно на сесії обласної ради прийнято рішення про його перейменування на «Хотинський заклад загальної середньої освіти №2» з подальшою реорганізацією, а також про передачу приміщення на баланс міської ради.


«Тепер спільно з керівництвом школи потрібно визначитися, які є потреби і які напрямки розвивати, можливо на її базі створити реабілітаційний центр, віднайти для цього джерела фінансування», – зазначив Андрій Дранчук.

– Ми даємо освіту дітям з порушеннями мовлення та із затримкою психічного розвитку, у нас є для цього гарна навчально-матеріальна база, кваліфіковані та досвідчені спеціалісти. Дбаємо, щоб не тільки дати учням знання та навички, а й щоб вони були нагодовані, зігріті, оточені турботою, – зазначив директор закладу Гнат Дідич. – Оскільки обласна рада вже прийняла рішення, то розпочинаємо процес реорганізації. Це буде заклад загальної середньої освіти із спеціальними класами, засновник – Хотинська міська рада. Готуємо статут та інші правовстановлюючі документи, щоб з 1 вересня почати працювати.


Також, як розповів директор закладу, розглядають варіанти, щоб тим вихованцям, яким важко добиратися на навчання, забезпечити пансіон з харчуванням і тимчасовим проживанням. «Прагнемо, аби батьки чи опікуни знали, що нашу школу не закривають, що тут продовжать давати відповідну освіту», – акцентував увагу Гнат Дідич.

38 views0 comments