• Хотинські вісті

Хотинського району не буде. І ухвалено рішення змінити центрСьогодні, 30 червня, на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади розглядали районний поділ областей, зокрема Чернівецької.


Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, змінив свою позицію щодо Хотинського району у центрі з Хотином і за зверненням колег-депутатів озвучив пропозицію про чотири райони, зокрема і Дністровський з центром у Кельменцях. Хоч, на його переконання, 4 райони для області з такою кількістю населення – це забагато.


Він зазначив: «Непроста область. Працювали плідно з різними конфігураціями. І у нас власне є суттєві зміни у порівнянні з урядовою редакцією… У початковому поданні передбачалися три райони: Сторожинецький, Хотинський та Чернівецький. Потім під час проведення безпосередньо консультацій було ухвалено рішення про необхідність формування гірських районів у Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Спочатку розглядали потенційним центром такого гірського району місто Сторожинець…».

І додав, що зважаючи на логістику, було вирішено, що гірський район з центром у Вижниці має право на життя.


Про східну частину області і Дністровський район В. Безгін сказав:


«Дуже непроста ситуація була щодо центру. Ми знаємо, що там є потужне історичне місто Хотин. І навіть особисто я навіть спочатку однозначно підтримував цю позицію. Але, все ж таки, обіцяли колегам – народним депутатам і представникам місцевого самоврядування, що будемо спиратися винятково на методологічні засади, на питання населення і логістичної доступності…. Враховуючи, що потенційний центр у Кельменцях (на превеликий жаль для Хотина) покриває 100% території у 60-км зоні доступності. А у випадку, якщо центром району буде Хотин, то в нас з 52 тисячі населення з цієї зони вибувають, то звісно ухвалено рішення, що треба змінювати центр".


І після цього нардеп спробував "підсолодити пігулку":

"У той же час з метою зняття соціальної напруги (ми розуміємо, що там вона неабияка), була ухвалена пропозиція, і початкова пропозиція облдержадміністрації, про зміну назви цього району: щоб назвати його не Кельменецький, не Хотинський, а власне Дністровський. Тому така є пропозиція підкомітету".

Потім у засіданні оголосили перерву. По кількох областях, зокрема і по Чернівецькій, де були «точкові питання» щодо ОТГ, вирішено доопрацювати в одноденний термін.

169 views0 comments