• Хотинські вісті

Хотинського району не буде?!Три райони – Хотинський, Кельменецький та Сокирянський – пропонують об’єднати у Дністровський із центром у Кельменцях.


Про це заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук під час сьогоднішньої зустрічі з громадою у Сокирянах (відео оприлюднене на сторінці Чернівецької облдержадміністрації у фейсбуці).


«Чи це будуть округи, чи райони, ніхто достеменно ще не може нам сказати… Знаємо, що 11-ти районів не буде. Ми в облдержадміністрації провели величезну кількість нарад, експертних зустрічей, дискусій і сходимося на консолідованій думці, що в області має бути 4 округи», – сказав посадовець.

За його словами, нові райони чи округи, щоб ніхто не сперечався, пропонується назвати не від топоніміки, населених пунктів, а за назвами річок, річкових басейнів, гір…

«Чи погоджуєтеся, щоб округ на місці вашого району називався «Дністровський»?», – запитав під час цієї зустрічі Сергій Осачук у присутніх жителів Сокирянщини.

Ті ж поцікавилися головним: «Де ж буде центр округу?».

Голова ОДА відповів: «З центром у Кельменцях. Тому, що там повинні бути прокурор, очевидно керівник міжрайонного відділу СБУ, податківець, для того, щоб здійснювати контроль за діяльністю громад. Рівновіддалений. І саме цей принцип наближеності до Хотинського району… І Кельменецький, і Сокирянський – ці три райони пропонуємо об’єднати у Дністровський округ».

Також посадовець зазначив: щодо субрегіонального поділу Чернівецької області довго тривали баталії аж до останнього часу. У них було «багато впливових політичних гравців», озвучували «різновекторні пропозиції».

Тож з цього можна зробити висновок, що Хотин як центр округу «у верхах» уже не розглядають. Активісти Хотинщини з цим категорично не погоджуються. Як стало відомо (наразі за попередньою інформацією), з цього приводу планують скликати позачергову сесію Хотинської районної ради.

59 views0 comments