• Хотинські вісті

Хотинська фортеця залишається туристичним магнітом і в часи пандемії

Updated: Jan 22, 2021
Навіть у складному 2020 році у ДІАЗ «Хотинська фортеця» продовжували протиаварійні роботи задля збереження цієї вражаючої історичної пам’ятки, а також із поповнення діючих виставок та створення нових. Детальніше про це і те, як позначилися карантинні обмеження на кількості туристів, розпитуємо у директорки ДІАЗ «Хотинська фортеця» Єлизавети Буйновської.


– Торік у заповіднику проведено протиаварійні роботи на шести об’єктах культурної спадщини, зокрема на руїнах Мечеті з мінаретом та Башти над потоком, реставровано кам’яну кладку стін Кам’янецької брами та Східної башти замку, – розповіла Єлизавета Буйновська. – Важливо, що повноцінно запрацювала облаштована комплексна автоматизована система моніторингу з датчиками нахилу й автоматизований тахеометр «Циклоп». Це дозволяє виявити виникнення деформацій як споруд у цілому, так і окремих конструкцій та елементів.


За її словами, попри пандемію і карантин, у 2020 році у Хотинській фортеці теж було доволі багато туристів. Переважно приїжджали родини та невеличкі компанії з великих міст України, а також з Польщі та Румунії.


– Заповідник відвідали понад 55 тисяч осіб, а це, зважаючи на епідемічну ситуацію, досить високий показник, – розповіла директорка Єлизавета Буйновська. – Але, звісно, менше, ніж минулими роками. Для порівняння – у 2019-му у Хотинській фортеці побували понад 120 тисяч туристів.

Оскільки у 2020 році українці стали менше подорожувати за кордон, вони почали більше пізнавати Україну. ЗМІ теж сприяли розвитку внутрішнього туризму. Центральні канали знімали відеосюжети про величну і загадкову Хотинську фортецю, популяризуючи нашу туристичну перлину.


– Сюжети про Хотинську фортецю вийшли в ефір на телеканалах 1+1, ICTV, Україна, 112 канал, 24 канал, Суспільне: Буковина. Працівники заповідника долучились до зйомок тревел-шоу «Вдома краще» та блогу «Мандри Країною з Лілією Рубан», – поінформувала Єлизавета Буйновська.


У грудні тут відбулися зйомки тизера художнього історичного фільму «Наймичка» про Марію Заньковецьку.

А перед цим, у вересні, Хотинська фортеця стала локацією для івенту сучасної електронної музики «EVE8», який демонстрував аудіо-візуальний контент у прямому ефірі.


Як розповіла учений секретар ДІАЗ «Хотинська фортеця» Тетяна Нємічева, у заповіднику продовжили поповнювати виставки.


"Загалом є 17 виставок, у яких представлено більше 1,3 тисячі експонатів. Відкрито нову цікаву виставку-інсталяцію «Гардероб – середньовічна вбиральня», розповіла Тетяна Нємічева

(Про цю виставку розповімо більше у наших наступних публікаціях).


«Шукаючи нові можливості для спілкування з аудиторією у часи пандемії, створено офіційну сторінку ДІАЗ «Хотинська фортеця» у соцмережі Фейсбук. Наукові працівники активно долучилися до її наповнення цікавою інформацією. Протягом року було підготовлено більше 50 науково-популярних публікацій. Дуже тішить, що ця сторінка стала відкриттям і для містян та має багато схвальних відгуків», – зазначила Тетяна Нємічева.

63 views0 comments