• Хотинські вісті

Хотинська фортеця відкрилася після карантинуДля туристів тут підготували нові виставки


Після тривалої вимушеної «карантинної» перерви у ДІАЗ «Хотинська фортеця» відчинили браму для відвідувачів. Нарешті незвично спорожнілі подвір’я замку ожили, вимощеними доріжками знову поспішають туристи. Щоправда, їх поки небагато, навіть не порівняти з минулими роками. Адже раніше на травневі свята сюди приїжджали десятки автобусів у день.


– Справді, через карантин туристів мало, наприклад, у неділю, 17 травня, побували близько тридцяти відвідувачів, а торік на травневі вихідні ми приймали приблизно по дві тисячі людей у день, – розповіла директорка ДІАЗ «Хотинська фортеця» Єлизавета Буйновська. – Практично, цьогорічний туристичний сезон навіть не розпочався. Два місяці ми були зачинені.

Звичайно, це негативно позначилося на надходженні коштів, які планували спрямувати на продовження реставраційних робіт. Проте не зупиняємося, підготували нові виставки та експозиції, зокрема замкову кузню, додала Єлизавета Буйновська.


Детальніше про нові цікавинки у фортеці розповіла нам та провела екскурсію старший науковий співробітник Альона Іваночко.


– У цій вежі, яку можна назвати вежею ковалів, ми відновили замкову кузню. Йдемо, усе побачите, – запрошує усередину нас Альона Ігорівна.


Піднімаємося сходами, у черговий раз дивуючись товстим мурам древньої цитаделі. Заходимо й опиняємося немов у справжній кузні.


Тут і наковальня, і міх, щоб роздувати вогонь, і багато інструментів та різноманітних кованих виробів: плугів, молотів, сокир, зброї, обладунків...
– Колись жодна фортеця не обходилася без ковалів, адже вони робили все: від дрібних цвяхів до громіздких обладунків і зброї, – розповідає Альона Іваночко. – Їхня робота була незамінною. Тут можете побачити розмаїття виробів, які виготовляли майстри цього ремесла.Також за період карантину у ДІАЗ «Хотинська фортеця» виготовили стенди, на яких відтворені старовинні світлини та сучасні фотографії, які показують, як виглядали ті чи інші місця колись і як тепер. Особливо вражають знімки колись напівзруйнованих об’єктів, які в останні роки відновили і відреставрували.


– Оновлюємо і діючі експозиції, поповнюючи їх знахідками, виявленими під час археологічних досліджень, – додає екскурсовод. – Дослідники передають заповіднику описані речі, наші фахівці заносять інформацію про них до фондів та розміщають їх з відповідними підписами у виставкових залах для огляду туристам. Зокрема, нещодавно відкрили експозицію старовинних пічних кахлів Хотинського замку. Також доповнюємо виставку люльок.Крім того, як повідомила директорка ДІАЗу Єлизавета Буйновська, завершуються реставраційні роботи у замковій церкві. «Сподіваємося, невдовзі зможемо її відкрити для огляду. До речі, тут дуже хороша акустика. Це особливий об’єкт, думаю, буде цікаво не тільки туристам, а й краянам».

Також перед містком у замок встановили оригінальну ковану «парковку» для велосипедів із кумедним козаком. І корисна річ, і цікава для туристів, які тут фотографуються.Тож навіть у період карантину фахівці заповідника працювали, щоб оновити виставки. Також за допомогою соцмереж пропонували охочим онлайн екскурсії Хотинською фортецею, підбірки неповторних фотографій, квести і завдання, запрошували разом погортати сторінки історії та розповідали про цікаві предмети музейного фонду.

54 views0 comments