• Хотинські вісті

Хотинська публічна бібліотека потріпила у дестяку найактивніших

І ОТРИМАЛА КНИГИ У ПОДАРУНОККнижковий фонд Хотинської публічної бібліотеки поповнився 133 новими сучасними виданнями. З них 85 книг – для дорослих та дітей, усе решта – журнали та брошури.


– А все завдяки активній роботі усього колективу, – розповіла директорка публічної бібліотеки Майя Мазур. – Ми взяли участь у проєкті «Нова сторінка», що проходить під гаслом «1000 нових книг – сучасним бібліотекам України». І в результаті стали одними з 10 переможців зі всієї країни.

Для участі потрібно було представити три найуспішніші проєкти, які реалізувала бібліотека, і написати мотиваційний лист.


У рамках спільної акції «Нова сторінка» БФ «Бібліотечна країна» та народної депутатки України Євгенії Кравчук проходить не лише оновлення фондів бібліотек у невеликих громадах, але й проводять семінари для місцевих працівників, на яких вони діляться історіями свого успіху та досвідом.


З нагоди урочистого вручення книг привітати колектив Хотинської публічної бібліотеки приїхав голова БФ «Бібліотечна країна» Ігор Степурін, а на онлайн зв‘язку були Люсьєн Шум, виконавча директорка благодійного фонду, а також народна депутатка Євгенія Кравчук.


Після урочистостей і семінару для працівників бібліотек відбулася напрочуд цікава зустріч із письменницею Тамарою Дудою, більш відомою під псевдонімом Горіха Зерня.


Тамара Дуда – волонтерка, авторка книжки «Доця», яку визнано «книгою року» за версією BBC у 2019 році.

Письменниця презентувала свій роман і зазначила, що це перша україномовна книга про війну і Донбас. Розповіла про те, як створювала її, про волонтерську діяльність, допомогу бійцям, і як зустріла у цей час своє кохання.


– Ця книга написана для людей, які залишилися в окупованому Донецьку, – каже Тамара Дуда. – Я пів року збирала інформацію для неї, а писала – рік. І вирішила це зробити для того, аби закарбувати в історії ті події такими, якими вони були. Такими, як мені розповідали бійці, переселенці, як бачила на власні очі. І книга стала ніби стовпом, нею ми позначили свою правоту в цій війні.


Також авторка поділилася, що мріє провести презентацію «Доці» у Донецьку, і нізащо не перекладатиме роман російською мовою.


Наостанок зворушливої презентації Тамара Дуда підписала книгу усім бажаючим. На згадку про Хотин і цю зустріч Майя Мазур презентувала письменниці роботу постійного користувача бібліотеки, хотинчанина Іллі Тагера – оберіг із зображенням Хотинської фортеці.


121 views0 comments