• Хотинські вісті

Холодна весна – неврожайний рік?Березень випробовує нас пронизливою сирістю, холодом і дощами з мокрим снігом. Нинішня весна в Україні нагадує весну, яка вкладається у "старі кліматичні терміни".


Про це розповіла завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, повідомляє OBOZREVATEL.


Якщо погодні події будуть розвиватися в тому ж ключі, справжня весна, тобто період, коли середньодобова температура перейде позначку + 5 градусів, почнеться з 5 квітня.


"Але березень трохи затяжний і млявий, особливих опадів не видно. До 22 березня слід очікувати ще одну хвилю холоду. Вона буде не така, як попередня, трохи м'якша, але, тим не менш, збережуться такі умови – то тепло, то холодно", – пояснила синоптик.

Провідний синоптик Укргідрометцентру Роман Мурмило дав схожий прогноз і попередив, що ранньої весни очікувати не слід. Найімовірніше, березень і надалі буде мінливим та переважно прохолодним.


«Справжньої дружної весни поки не видно», – зазначив він.


Неврожайний рік та посуха?


Народний синоптик Леонід Горбань оприлюднив невтішний прогноз на всю весну. Вона буде холодна, зокрема і квітень. За його словами, це може негативно позначитися на посівній, а потім і на врожаях.


«2021-й – рік Сатурна, період складних випробувань для сільського господарства, найбільш неврожайний з усіх семи років під управлінням планет. А у 2024-му передбачається сильна засуха», – зазначив Леонід Горбань.

Також застеріг, що у перші дні квітня будуть нічні заморозки, середина місяця також не порадує теплом, а останній тиждень – вітряний, прохолодний та з дощами. І такої спеки, яка зазвичай приходить у травні, можна теж не чекати.


До слова, Великдень цьогоріч припадає аж на 2 травня. Підмічено, що дуже часто лише після нього настає справжнє тепло. Як кажуть у народі, пізня Пасха – пізня весна.


До речі, екологи прогнозують у майбутньому в Україні посухи та пересихання річок. Експерти кажуть, що 2021-й рік буде спекотнішим за минулий.165 views0 comments