• Хотинські вісті

Флешмоб у День Української хусткиІ красивий аксесуар, і родинний оберіг


Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась символом жіночності, вірності й кохання, родинним оберегом, який передавали з покоління в покоління.

Колись без хустини заміжня жінка не виходила з дому. Хустка вважалася маркером соціального стану, адже не всім по кишені були гарні, дорогі хустки.


Хустки здавна широко використовували в різних обрядах: сватання, весілля і навіть хрестини.

На заручинах дівчина дарувала по хустці старостам і пов’язувала хлопцеві, якщо давала згоду на шлюб. Нареченому молода дарувала хусточку, виткану та вишиту власноруч.


Був і звичай, за яким мати молодої давала доньці хустку перед вінчанням «дівочі сльози витирати». Під час ритуалу обдаровування молодята брали подарунки і гроші через хустину.


Під час весільного обряду покривання молодої їй розплітали косу, мати (чи вінчальна матір) двічі накидала на неї хустку, але вона її скидала, лише на третій раз погоджувалась попрощатися з дівуванням.


Також у деяких місцевостях повитуха вішала хустку на хвіртку у випадку народження дівчинки.

Тож хустка супроводжувала українок усе життя. І тепер цей яскравий та колоритний аксесуар полюбляють сучасні жінки, адже він і нині в моді.


Торік з нагоди Дня Української хустки багато українок долучилися до загальнонаціонального флешмобу «Зроби фото з хусткою». Приємно, що і на Хотинщині чимало читачок відгукнулися на таку пропозицію «Хотинських вістей» і взяли участь в акції, надіслали нам світлини із хустинами, зокрема і старовинними, автентичними.


І цього року пропонуємо усім охочим долучитися до флешмобу: зробити оригінальні світлини з хусткою та публікувати їх у соцмережі на сторінці «Хотинські вісті» під відповідною публікацією із хештегом #УкраїнськаХустка. Бажано доповнити коротким описом. Найкращі фото розмістимо і на сторінках газети.


Традиції – це наше минуле і майбутнє... Бережімо їх та поважаймо!

22 views0 comments