• Хотинські вісті

У ЦНАПі Хотинської міської ради надають нову послугуУперше у Центрі надання адміністративних послуг Хотинської міської ради видали свідоцтва про народження дитини. Їх урочисто вручили батькам дітей, котрі народилися в березні, а також уперше цього року видали "пакунки малюка", адже у попередні місяці для новонароджених перераховували кошти на картку замість бебі-бокса.


У народі кажуть, на початок добрі хлопчики. Перше свідоцтво у рамках комплексної послуги «Є-малятко», тут вручили батькам маленького Нікіти – Марині та Вадиму Мурашовим з Білівців. Їхня сім'я, де вже було троє діток, поповнилася синочком 9 березня.


Також "пакунок малюка" та свідоцтво про народження довгоочікуваної донечки Анастасії видали сім'ї Василя та Валентини Петреній із Ворничан.


Як розповіла адміністратор ЦНАПу Тетяна Волявська, для жителів Хотинської громади у центрі запровадили сервіс «Є-малятко», що передбачає отримання одразу декількох послуг за однією заявкою батьків. Зокрема, з 1 квітня це буде:

  • державна реєстрація народження дитини;

  • реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

  • реєстрація місця проживання дитини;

  • призначення допомоги при народженні;

  • реєстрація малюка в електронній системі охорони здоров’я.

За бажанням батьків, свідоцтво про народження дитини видається вже із ідентифікаційним кодом та унікальним кодом (УНЗР), – додала Тетяна Волявська.


– Керівництво Хотинської громади здійснює кроки, щоб зменшити бюрократичні перепони та наблизити надання послуг до людей, будемо і надалі працювати у цьому напрямку, – зазначив перший заступник міського голови Данило Білецький.


"Пакунок малюка" вручила заступниця начальника управління соціального захисту населення Дністровської райдержадміністрації (м. Хотин), начальниця відділу Наталія Цвентарна.Вона зазначила, що наразі отримано 50 бебі-боксів і ще передано 20 у пологовий будинок, у кожному з них досить великий перелік речей першої необхідності для немовляти: одяг, пелюшки, підгузки, термометри, ковдра, засоби гігієни... Усього 35 найменувань. Батьки кажуть, що краще одержувати такі пакунки, аніж кошти на картку, адже за ту суму скільки всього складно купити.


На урочисту подію завітали начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) Аліна Корчак, заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Іван Гринюк та начальниця Хотинського районного відділу ДРАЦС Південно-Західного міжрегіонального управління Світлана Кушнір.


Вони привітали батьків новонароджених та відзначили, що нині чимало послуг у сфері юстиції стають доступнішими, надаються безпосередньо у ЦНАПах у містах і селах. Головна мета – щоб ще більше людей отримували якомога ширший перелік послуг в одному місці. А в майбутньому – щоб могли подавати документи для отримання свідоцтва, не виходячи з дому, лише заповнивши відповідні форми онлайн.36 views0 comments