• Хотинські вісті

У Хотині ушанували ветеранівХотинщина пам'ятає


У Хотині відбувся мітинг-реквієм, приурочений Дню пам’яті і примирення та 76-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.


Для українців однією з найвищих цінностей є мир, особливо нині, коли в Україні тривають бойові дії. Тож виняткова людська шана – нашим захисникам, усім ветеранам.


Традиційно у ці травневі дні ми вшановуємо жертовний подвиг ветеранів і схиляємо голови у пам'ять про мільйони загиблих у тій найкровопролитнішій війні в історії людства.


– Стоїмо біля Меморіалу Слави, на древній хотинській землі. Скільки битв вона бачила! Скільки крові пролито за неї, – зазначила ведуча Світлана Шалаєва. – Вчитайтеся в ці прізвища, викарбувані на граніті, і вшануймо хвилиною мовчання пам'ять тих, хто не повернувся з фронтів Другої світової та із зони бойових дій на сході України, – закликала вона.
Сьогодні дуже мало залишилося учасників бойових дій у Другій світовій. Доземний уклін і вдячність їм та усім учасникам і дітям війни, котрі винесли роки окупації та пекло концтаборів, піднімали з руїн і відроджували рідний край.


Також вдячність і шана усім тим, хто нині захищає мирне небо над нами на сході країни. Про це говорили у виступах перший заступник міського голови Данило Білецький, голова організації ветеранів Хотинської громади Олександр Коновчук, голова Дністровської райдержадміністрації Олег Мельничук та учасник АТО, заступник військового комісара Євген Ліскун.


Молебень за мир, спокій і здоров'я ветеранів, захисників відслужив настоятель храму святих благовірних князів Бориса і Гліба ПЦУ м. Хотин, військовий капелан отець Дмитро.


Представники міської та районної влади, колективів підприємств, організацій та установ міста, школярі та освітяни поклали квіти до підніжжя Меморіалу Слави. Після цього благочинний Хотинського району, протоієрей Анатолій відслужив поминальну панахиду.Народний аматорський хор ветеранів війни та праці "Оберіг" та вихованці зразкової аматорської вокальної студії "Муза" Хотинського будинку народної творчості та дозвілля зворушливо виконали пісню "Перемога".


Дорогу ціну заплачено за перемогу над нацизмом. Прийдешні покоління бережуть пам'ять про це.


Вічна слава тим, хто відстояв мир. Дякуємо усім захисникам!Довідково: мовою цифр


* У Другій світовій війні взяли участь понад 60 країн, зокрема всі великі держави, які утворили два протилежні військові табори: блок країн Осі та антигітлерівську коаліцію («союзники»).


* Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів людей.

* Загальні людські втрати оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб. Найбільших людських жертв зазнали СРСР (до 27 млн).


* Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами і злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї.


* За приблизними підрахунками, у війні загинули понад 60 млн осіб, 90 млн отримали інвалідність (за даними Вікіпедії).57 views0 comments