• Хотинські вісті

У Хотині вшанували усіх загиблих захисників з ХотинщиниГерої не вмирають, поки про них пам’ятають


До Дня пам’яті захисників України у місті вшанували усіх загиблих військовослужбовців з Хотинщини, які полягли у війні на сході нашої держави.


У міському парку біля пам’ятного хреста Героям Хотинщини, які загинули у боротьбі за незалежність України, мирне небо над нашими головами, зібралися рідні загиблих бійців, учасники бойових дій, представники міської влади та колективів установ і організацій.«Війна увірвалася у наше життя з шаленою швидкістю. Нестерпно боляче було хоронити хлопців-захисників… Їх зустрічали на рідній землі і проводжали в останню путь сотні земляків, із свічками та прапорами в руках, стоячи на колінах…


Війна на сході України, немов велика злоякісна пухлина, поглинає життєві сили українського народу, його кращих синів і дочок, залишає в серцях криваві рани. Це тисячі смертей та поранених військових і мирних жителів, великі руйнування, горе у багатьох родинах», – наголосила ведуча заходу «Пам’ятаємо і шануємо Героїв» Світлана Шалаєва.Нічим не залікувати серця батьків, котрі втратили синів. Від такого душевного болю не винайшли ліки... Хвилиною мовчання ушанували пам’ять полеглих Героїв з Хотинщини, котрі мужньо боронили рідну землю, віддали життя за краще майбутнє для своїх рідних, для кожного з нас:

Юрія Кушніра, Олександра Боднарюка, Сергія Побережника, Олександра Коваля, В’ячеслава Пелехатого, Максима Доника, Олександра Гарбуза, Валерія Ротаря, Леоніда Дергача.


Від учасників бойових дій слово надали Олександру Наумову, капітану, офіцеру облікового-мобілізаційного відділення 1 відділу Дністровського районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки.


«Про це важко говорити… Чи є більший біль, коли гинуть побратими, коли батьки втрачають своїх дітей? Маємо здобути перемогу, і повинні так жити, щоб численні смерті Героїв не були марними», – сказав Олександр Наумов.Світлана Шалаєва від усієї громади висловила вдячність і глибоку шану батькам, котрі виростили таких мужніх синів, справжніх патріотів.Перший заступник міського голови Данило Білецький зі словами подяки вручив квіти присутнім матерям Героїв Сергія Побережника – Олені Теофілівні, Юрія Кушніра – Вірі Радіонівні, Олександра Коваля – Світлані Миколаївні та Олександра Боднарюка – Ользі Іванівні.


Також у заході взяли участь сестра Леоніда Дергача Альона Валентинівна та батько Сергія Побережника Анатолій Пилипович.


Поминальну панахиду за полеглими захисниками з Хотинщини відслужив військовий капелан, учасник АТО, настоятель храму святих благовірних князів Бориса і Гліба м. Хотин Дмитро Шора.


До підніжжя хреста поклали квіти і запалили лампадки.Герої не вмирають. Вони завжди будуть у наших серцях!

Слава Україні! Героям слава!
Довідково

День пам’яті захисників України відзначають для вшанування бійців, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність нашої країни.


Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі – під час виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 р.


Символом цього дня є квітка соняшника, бо тоді на соняшникових полях полягло багато воїнів.


24 серпня 2019 р. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про затвердження цього пам’ятного дня.

319 views0 comments