• Хотинські вісті

У Хотинській фортеці відбулася фотовиставка за підтримки міської ради

Updated: Aug 3, 2021Продовження проєкту «Прості обличчя непростої історії»


У неповторній атмосфері древнього замку, а саме у Державному історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця», 28 липня відбулася розширена фотовиставка «Прості обличчя непростої історії».


Організатори представили жителям громади і туристам нові розповіді та світлини про знаних людей, які є гордістю не лише Хотинської громади, а й усього краю. Нагадаємо, такий проєкт реалізує Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння міської ради.


Це життєві історії мешканців Хотинської громади, які жили в різні часи, мали різні долі, проте їх об’єднувала любов до рідного міста або села, яке нині входить до цієї громади.


Серед героїв і героїнь виставки – учасники бойових дій на сході та Другої світової війни, лікарі від Бога, талановиті представники та представниці образотворчого і музичного мистецтва, майстри та майстрині слова, зокрема поетеси та журналістки, історики та неординарні особистості з непростою і цікавою долею.– Ми зібрали розповіді про людей, котрі якоюсь мірою змінювали історію або пережили різні історичні катаклізми, коли змінювалися кордони держав і влада. Багато з них пройшли війну, але всі вони попри все залишалися людьми з великої літери, – сказав ініціатор проєкту, віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман.


Він наголосив, що таку роботу треба продовжувати далі, поки живі мешканці, які пам’ятають ці історії, та зберігаються фотоальбоми. Адже чимало краян заслуговують, щоб про них знали нащадки.– Зібрати ці історії та світлини виявилося непросто, чимало людей нам допомагали, – зауважила співробітниця кафедри політології та державного управління історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидатка історичних наук, доцентка Наталія Нечаєва-Юрійчук. – Але навіть зараз, бачачи результат – ще одну фотовиставку у Хотині, переконана: якби провести її ще через місяць, то представили б ще 30 цікавих історій про достойних жителів Хотинщини.


Як розповіла директорка Чернівецької обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка Наталія Філяк, до збору матеріалів активно долучилися працівники Хотинської публічної бібліотеки та міської ради.Вищезазначені організатори і головна спеціалістка відділу економічного розвитку та міжнародного співробітництва Анна Марчишин і працівниця бібліотеки Людмила Семенко презентували героїв фотовиставки, розповіли їхні життєві історії, відкривши нові й раніше невідомі їх сторінки.


Як було повідомлено, на завершення проєкту випустять фотоальбом з усіма розповідями та світлинами.

Промовці ще раз наголосили: історія має прості людські обличчя, бо саме люди щоденно творили та творять історію нашого краю, України.
302 views0 comments