• Хотинські вісті

У Хотинській лікарні розпочалася вакцинаціяПершим на Хотинщині щеплення отримав Сергій Солодкий – керівник КНП «Хотинська багатопрофільна лікарня».Спочатку вакцинують працівників екстреної медичної допомоги, стаціонарних відділень, зокрема інфекційного, які обслуговують «ковідних» хворих. Про це розповіла Наталія Варварюк, головна лікарка мобільної виїзної бригади із COVID-вакцинації (з Новоселицької лікарні).


– Сьогодні заплановано вакцинувати 30 медпрацівників, – повідомила Наталія Варварюк. – Для цього вони мають надати інформаційну згоду і бути впевненими, що наразі здорові. А ми на місці вимірюємо температуру тіла і сатурацію (рівень кисню у крові). Якщо показники в нормі – проводимо щеплення.

Також лікарка зазначила, що при собі необхідно мати паспорт для внесення даних у електронну систему охорони здоров’я, у якій розроблений окремий модуль: «Імунізація». За його допомогою зберігається уся інформація про імунізацію: про людину, дату, час та вакцину, якою здійснювалося щеплення.


Процедуру щеплення мобільна бригада проводила у денному стаціонарі Хотинського центру первинної медичної допомоги. Після вакцинації медики, яким зробили ін’єкції, щонайменше пів години перебували під наглядом фахівців.Вакцинація проводиться препаратом Covishield (Oxford-AstraZeneca), який привезли у спеціальних сумках-холодильниках.


Один флакон містить 10 доз препарату і після відкриття вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна «сесія» мобільної виїзної бригади.


А після щеплення медичних працівників, якщо є залишки доз вакцини від COVID-19 із відкритого флакона, дозволяється вакцинувати публічних людей, діячів громадськості, культури та спорту – з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби.


До речі, щеплення залишковою дозою вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) у Хотині разом з медиками Хотинщини отримав і директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний.


– Почуваюся прекрасно, жодних побічних дій від вакцини не відчуваю, – повідомив Олег Чорний.

Він також зазначив, що лише імунізація врятує країну та закликав колег зголошуватися робити щеплення.

207 views0 comments