• Хотинські вісті

У Хотинській лікарні оперували хлопчика, у руках якого розірвалась петарда


Фото із Фейсбук-сторінки Олега Боднаря.

Із медиками та юним пацієнтом поговорила журналістка «Хотинських вістей».


У суботу ввечері у хірургічне відділення КНП «Хотинська багатопрофільна лікарня» госпіталізували 12-річного хлопчика з травмами кисті. Як стало відомо, він знайшов на вулиці петарду, яка розірвалась у нього в руці.


– Дитина поступила до нас з множинними рваними ранами лівої кисті, – поінформував завідувач хірургічного відділення Володимир Скоробогач. – Після рентгенологічного обстеження встановили, що кістки цілі. Але серйозно були ушкоджені долоня і три пальці. Особливо обширну рану на одному з них хірургам довелося «закривати» трансплантатом – пересаджувати шматочок шкіри з лівого стегна.


Хлопчик мужньо та по-чоловічому переніс травму, кажуть медики. Оперативне втручання йому робили під загальним знеболенням. «Він – справжній боєць! Його стан стабільний», – зазначив Володимир Скоробогач.


Наша кореспондентка поговорила із юним пацієнтом, він із Долинян.Владислав розказав, як це сталося: «Я приїхав у гості до моєї тітки. З двоюрідним братом гуляли по місту і знайшли петарду. Вона була мокра, думали: не взірветься. Запалили раз – нічого, а на другий як бомбануло!», – згадує він.


Запитуємо, чи дуже боляче було, але хлопець не скаржиться. Говорить: «Тепер усім друзям скажу, щоб ніколи не піднімали петарди на вулиці!».


Його мама Лариса вдячна лікарям Хотинської лікарні, які так вчасно і професійно надали допомогу синові.


Ургентний хірург, професор Олег Боднар, розповів про деталі непростої операції:


«Оскільки множинні глибокі рани спричинені розривом петарди, то вони були ускладнені кровотечами та опіками. Разом з хірургами Хотинської лікарні – Володимиром Скоробогачем, травматологом-заступником генерального директора Сергієм Солодким – виконали операцію: реконструкцію лівої кисті із додатковою ауто-шкіряною пластикою, що тривала до двох годин, при вмілому та професійному проведенні наркозу лікарями Валентином Мошиним та Василь Белінським за допомоги операційної медсестри Світлани Шишківської, анестезістки Світлани Мошин, молодшої медсестри Інни Басистюк, студента БДМУ Д. Тісногуза».


– На щастя, функція кисті у хлопчика збережена, операція пройшла вдало, – додав завідувач хірургічного відділення Володимир Скоробогач. – Проте у випадку розривів таких предметів є ризик значно важчих травм. Це велика небезпека, дитина може втратити кисть руки!


І такі випадки – непоодинокі. Тому звертаємося до батьків, щоб обов‘язково поговорили з дітьми, пояснили їм, що ні в якому разі не можна брати в руки невідомі небезпечні знахідки. А тим більше – розбирати їх, підпалювати, – закликав лікар.2,113 views0 comments