• Хотинські вісті

У фортеці відбулося спецпогашення цінної поштової марки "400-річчя Хотинської битви"Це унікальний спільний випуск Україна–Польща–Литва

Саме 2 вересня – у день, коли чотири століття тому розпочалася велика Хотинська битва, на території ДІАЗ "Хотинська фортеця" провели урочисте спецпогашення цієї унікальної поштової марки "400-річчя Хотинської битви".

Одночасно таке спецпогашення здійснили у Києві, а також Польщі та Литві. Марка "400-річчя Хотинської битви" має не лише художню, але й історичну колекційну цінність. Вона, як і конверт, випущені обмеженою кількістю.
"Це справді непересічна подія. Таке дуже рідко буває, щоб до подібних проєктів долучилися три країни. Сьогодні Укрпошта ввела в обіг поштовий блок «400-річчя Хотинської битви» з маркою «Юзеф Брандт. Битва під Хотином (1867)». Він створений разом із поштовими адміністраціями Польщі та Литви, а присвячений важливій історичній битві між військами Речі Посполитої та Османської імперії біля Хотинської фортеці, у якій вирішальну роль відіграло українське козацтво", – зазначив Василь Дубовинський, заступник директора Чернівецької дирекції ПАТ "Укрпошта".


Він зазначив, що одну з марок передадуть для експозиції у ДІАЗ "Хотинська фортеця".


"Хотинська битва мала визначальний вплив на історію багатьох країн, імперій. Перемога об'єднаного польсько-литовського війська та козаків під Хотином врятувала Західну Європу від вторгнення яничар та прославила запорожців на чолі з гетьманом Петром Конашевичем Сагайдачним", – зазначила Єлизавета Буйновська, директорка ДІАЗ "Хотинська фортеця".Спецпогашення спільно провели Василь Дубовинський, Єлизавета Буйновська та Сергій Якуба, секретар Хотинської міської ради у присутності працівників Укрпошти та міськради.


«Спецпогашення здійснено спеціальним календарним поштовим штемпелем, який діє тільки один день, а також штемпелем із перевідною датою (який використовуватимуть у відділенні зв‘язку Хотина, ним будуть штемпелювати листи, що будуть звідси відправляти)», – пояснив територіальний менеджер АТ «Укрпошта» В’ячеслав Трасковський.

119 views0 comments