• Хотинські вісті

У ФГ «Злагода» відкривають птахоферму індиківТут уже справили обжинки – зібрали ранні зернові


Цього тижня на полях фермерського господарства «Злагода», що у Рукшині, завершили збирання ранніх зернових культур.


– Уже давно природа так щедро не обдаровувала високими намолотами зернових, – ділиться радістю керівник «Злагоди» Валерій Філіпчук. – Загалом вдалося зібрати з гектара по 5 тонн пшениці, по 4 тонни ячменю та 2,5 – ріпаку, що значно перевищило минулорічні показники, коли було по 3,5 тонни пшениці та ячменю і 2 тонни ріпаку.


Тепер готуються до збору кукурудзи, сої та соняшнику. Проводять лущення стерні, готують ниви під сівбу наступного року.


У зв’язку із зменшенням пайових земель керівник вирішив розширити напрямки діяльності товариства.


Бізнес-проєкт – у дії

Днями фермерське господарство «Злагода» розпочинає новий вид діяльності – інтенсивне промислове розведення індиків на відгодівлю та забій. Уже у вівторок тут очікують на завіз сертифікованої птиці з Польщі – майже 7 тисяч голів добового молодняка (4700 індиків та 2200 індичок).


Протягом року тривали ремонтні роботи в одному з приміщень господарства. Його реконструювали під майбутній пташник площею 1600 квадратних метрів.


Нещодавно завезли та встановили голландське обладнання з кормороздільною лінією, з годівницями та мережею напування з ніпельними напувалками. Подача корму та води відбуватиметься в автоматичному режимі.


Для створення необхідного мікроклімату та дотримання температурного режиму у приміщенні встановили сучасні вентилятори та теплорегулятори.


Птиця утримуватиметься щільною посадкою підлоговим способом із використанням підстилки (тирси). Словом, створили оптимальні комфортні умови для продуктивного вирощування індиків.


Крім цього, у приміщенні обладнали кімнати для працівників птахоферми, а саме операторну, роздягальню і душову.– Загалом доглядатимуть за птицею 15 робітників, – розповідає Валерій Іванович. – Найбільша відповідальність, звичайно, лягає на плечі ветеринара, котрий стежитиме за дотриманням технології вирощування, санітарних вимог. Адже в умовах інтенсивного розведення чималу загрозу становлять інфекційні, зокрема вірусні хвороби. Тому поголів’я індиків утримуватимуть у повній ізоляції від впливу чинників навколишнього середовища.
Для відгодівлі використовуватимемо доброякісні, легкозасвоювані комбікорми із збалансованими поживними речовинами. Ми надаватимемо власне зерно виробникам кормів, а вони розроблятимуть індивідуальну рецептуру для птиці певного віку.– Де освоювали ази технології вирощування індичат?


– Переймав досвід у колег із багаторічним стажем, а також відвідав чимало семінарів та виставкові заходи, аби якісно реалізувати власний бізнес-проєкт. Завдяки великій м‘ясній скороспілості індики дозволяють вести високорентабельне виробництво.


За час вирощування індики набирають оптимальну вагу від 13 до 20 кілограмів відповідно до статі (маса самців збільшується приблизно в 400 разів, а самиць – у 200 разів).


Вирощування індичат – справа трудомістка, вимагає чималих капіталовкладень та постійної уваги і турботи. Проте, господар сподівається, що задумане вдасться втілити. На цьому Валерій Іванович не збирається зупинятися: у планах – розширення птахоферми та збільшення поголів’я.


З ювілеєм, хліборобе!

Днями Валерій Іванович Філіпчук відзначив 50-річний ювілей. Професіоналізм, відповідальність, сумлінна праця – ось складові його життєвого кредо. Уже багато літ він працює на землі. Всю душу вкладає в улюблену справу, підтримує хліборобські традиції, передані йому у спадок батьком, відомим свого часу на Хотинщині аграрієм Іваном Георгійовичем Філіпчуком, а також не цурається новизни.


Про нього у краї кажуть – здолає все, але доб’ється мети. Такі, як В. І. Філіпчук, уміють прикрасити сільськогосподарську галузь не словом, а ділом, любов`ю до землі. Цими днями ювіляр приймав вітання – від рідних, колег, односельчан, багатьох жителів Хотинщини, які його знають і поважають.

1,924 views0 comments