• Хотинські вісті

У травні боржникам за комуналку нарахують пеню


Із 1 травня введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Про його головні аспекти розповідає юрист КП «Хотинтепломережа» Х. М. Шевчук:


– Тепер з першого травня тим, хто заборгував платіж за спожиту послугу за попередній місяць, тобто не розрахувався за квітень до 5 травня, починаючи з 6 травня нараховуватимуть пеню у розмірі 0,01 відсотка від заборгованої суми за кожен день прострочення платежу, але не більше 100 відсотків від суми заборгованості.


У випадку, якщо розрахунок за послуги водопостачання та водовідведення не здійснювався більше трьох місяців, підприємство має право відключити абонента від мережі. Про це підприємство має повідомити споживача за 10 днів.


До 1 січня 2020 року з усіма споживачами послуг нашого підприємства будуть укладені нові договори на надання послуг за типовою формою, яку має розробити і затвердити Кабмін.


Побутові споживачі (з числа населення) станом на 1 травня заборгували КП «Хотинтепломережа» 75,4 тисячі гривень, із них 26,2 тисячі – за березень.

Щодо передбаченої законом абонплати, то нині підприємство визначається з її розміром, – повідомила Х. М. Шевчук.


Довідково

Які новації передбачено законом

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що у нинішньому році українці повинні обрати собі постачальників комунальних послуг і модель відносин з ними.

А самі відносини між надавачем послуг і споживачем матимуть чимало новацій:

  • - буде введено абонплату на комунальні послуги;

  • - боржникам доведеться платити пеню за прострочення платежів – 0,01% від суми боргу за день;

  • - постачальникам дозволять відключати споживачів від комунальних послуг за борги;

  • - споживачів зобов’яжуть впускати у помешкання комунальників для перевірки показників лічильників і справності обладнання;

  • - поточні і капітальні ремонти систем, котрі забезпечують надання комунальних послуг всередині будинку, наприклад, каналізації, мають фінансуватися з кишені співвласників.


12 views

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/