• Хотинські вісті

У річницю з дня народження Леоніда Каденюка на Хотинщині презентували його книгу


Зірки не гаснуть

Сьогодні першому космонавту незалежної України, генералу авіації, льотчику-випробувачу Леоніду Каденюку виповнилося би 69 років. У цей день на Хотинщині відбулися презентації його книги «Місія – Космос», яка вражає, змінює світогляд та уявлення про нашу планету. Це захопливі та детальні розповіді, глибокі думки людини, мрія якої в результаті титанічної праці здійснилася.


«Леонід Каденюк намагався піднести свого читача у космос, і це йому вдалося!», – так висловився восьмикласник Клішковецького опорного закладу освіти ім. Л. Каденюка Юрій Подря під час урочистої лінійки. Школярі пригадали життєвий шлях та досягнення Героя України, а також поділилися враженнями про книгу «Місія – Космос». Прочитавши її, діти і дорослі довідаються чимало нового про космонавтику, незвіданого – про планету, захоплюючого – про Всесвіт.


Цікаво розповіла про космонавта, його шлях до високої мрії і політ на орбіту керівник музею «Буковина – край космічний» Наталія Мельничук.


До підніжжя першого в Україні пам’ятника Леоніду Каденюку, зведеного торік на шкільній алеї у Клішківцях, діти та представники влади і громадськості Хотинщини поставили квіти.
У Хотині того ж дня книгу презентували освітянам та школярам. Книжка «Місія – Космос» – не лише змістовна, але й гарно оформлена, з якісною поліграфією.


"Вона вас захопить і переверне ваше уявлення про нашу унікальну планету... Від її читання важко відірватися, а деякі думки Каденюка хочеться записати у нотатки, щоб не забути. Наприклад, слова, що неможливо вдосталь надивитися на Землю з орбіти, що вражає тонкий прошарок атмосфери, завдяки якому на ній існує життя. І що людство має берегти планету і все живе на ній", – казали промовці, представляючи книгу.

– Прочитавши цю книжку, ви багато нового відкриєте для себе, зокрема і про Леоніда Костянтиновича – не лише як космонавта, льотчика-випробувача, а й письменника, вченого і філософа, за всіма мірками унікальну людину, – сказала Наталія Мельничук.Адже Каденюк здолав багато випробувань, пройшов відбір серед тисяч чоловік, освоїв найбільшу кількість літальних апаратів серед членів екіпажу, з яким полетів у космос. А своєю працею в американсько-українському біологічному експерименті з вирощування рослин у космосі сприяв започаткуванню космічної біології.

Про це розповів ініціатор заходу Василь Боднар. А ще наголосив, що Леонід Каденюк за своє досить коротке життя, багато досяг та прославив своє село, рідний край і Україну – як космічну країну – на весь світ.


Книга «Місія – Космос» (яка, до речі, перекладена на багато мов світу), випущена у 2017 році невеликим тиражем – 2000 примірників. Леонід Каденюк присвятив її батькам, декілька книг із дарчими написами привіз своїм вчителям під час останнього візиту в Клішківці.


Після презентації у Хотині по екземпляру книжки передали у бібліотеки закладів освіти Хотинщини. Їх придбано ще влітку за кошти екснардепа від нашого округу. Організатори акції побажали всім приємних емоцій від прочитання книги, висловили впевненість, що завдяки їй чимало школярів відірвуться від гаджетів і мріятимуть стати льотчиками та космонавтами.23 views0 comments