• Хотинські вісті

У новий рік – з бюджетом. Що закладено у ньому?

Updated: Dec 22, 202121 грудня депутати на сесії міської ради ухвалили бюджет на 2022 рік та низку соціальних програм: зокрема з підтримки малозабезпечених жителів, обдарованих учнів та студентів. Засідання провів Хотинський міський голова Андрій Дранчук.


Що ж у головному фінансовому документі Хотинської міської територіальної громади на 2022 рік?


- Загальна сума бюджету становить 165,4 млн грн.


- Основні статті витрат бюджету спрямовані на виплату заробітної плати (75,8%) і оплату комунальних послуг та енергоносіїв (7%), і так в усіх галузях.


Із загальної видаткової частини бюджету витрати по галузях становлять:

- Освіта – 98 млн грн (59,3%);

- Культура і мистецтво – 3,2 млн грн (1,9%);

- Фізична культура і спорт – 2,4 млн грн (1,5%);

- Охорона здоров’я – 7,4 млн грн (4,5%);

- Соціальний захист і соціальне забезпечення – 2,9 млн грн (1,8%);

- Інші видатки – 12,7 млн грн (7,7%).


– Ми запроваджуємо програму підтримки нашої молоді, освітянську програму, щоб стимулювати дітей досягати кращих результатів у навчанні, а також – щоб заохотити випускників шкіл вступати у наш Хотинський коледж, – повідомив керівник громади Андрій Дранчук.


Важливими є також програми із соцзахисту, зокрема по Центру соціальних послуг (терцентру), продовження облаштування притулку для постраждалих від домашнього насильства. Збільшено кошти на надання матеріальної допомоги важкохворим та іншим жителям громади, котрі цього найбільш потребують, – додав міський голова.


– У видатковій частині враховано новий розмір мінімальної зарплати та передбачено більше фінансування на енергоносії у зв’язку із вищими тарифами на газ, – доповів, представляючи бюджет, перший заступник міського голови Данило Білецький. – Але заклали кошти і на так звані «розвиткові» напрямки, соціальні програми.


Отже, прийнято програму із захисту прав дітей, подолання дитячої безпритульності на 2022–2024 роки.


Для підтримки соціально незахищених мешканців затверджено програму надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах.


З метою заохочення учнів та студентів Хотинської громади виділено 100 тисяч гривень на відповідну програму. Також внесли деякі необхідні зміни у бюджет на 2021 рік.


Крім того, ухвалено програму розвитку житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою громади.На завершення сесії Андрій Дранчук подякував депутатам за плідну роботу протягом року.


«Цей рік був складним, адже відбулася формація нашої великої громади, ми готувалися до гідного відзначення 400-ліття Хотинської битви... Але завдяки злагодженій спільній роботі багато вдалося зробити. Звичайно, доводилося приймати і непопулярні рішення, відчувалися складнощі з фінансуванням, зокрема через значне зростання тарифів на енергоносії. Тож особисто дякую усім за підтримку, ефективну роботу. Бажаю у новому році міцного здоров’я, достатку і благополуччя у родинах, усіх гараздів!», – звернувся до присутніх міський голова.265 views0 comments