• Хотинські вісті

У Недобоївцях фермер придбав обладнання для виготовлення сокуВ’ячеслав Тодосійчук планує випускати крафтовий продукт – якісний сік без консервантів– Ідеєю переробки яблук я захопився 4 роки тому. І ось цього року почав її втілювати за допомогою моєї команди фахівців, – розповів В’ячеслав Тодосійчук. – Придбав лінію для виробництва соку прямого віджиму. Нещодавно виготовили лише пробну партію, адже це наше «дитя» тільки народилося. Звісно, постане питання: куди його реалізовувати?


Прагнемо випускати крафтовий продукт (це невеликі партії товару, які роблять за традиційними технологіями з акцентом на смаку та якості). І створити лабораторію смаку, аби не боротися за полицю в супермаркеті, а щоб супермаркети самі зверталися до нас. Але спочатку потрібно зареєструвати торгову марку, а це тривалий процес, – сказав В’ячеслав Тодосійчук.

Днями, під час конференції садівників, підприємець продемонстрував придбане новітнє обладнання: для виробництва соку та дві сучасні сортувальні лінії. Зазначив, що торік тут було якісно посортовано й упаковано загалом 5 тисяч тонн яблук, які постачали за кордон.Усі присутні мали змогу спробувати сік, вироблений тут. Хоч він виготовлений без цукру та консервантів, проте дуже смачний і солодкий.


Скуштувавши, розумієш: на Хотинщині справді чудові умови для вирощування яблук з прекрасними смаковими якостями. Лише потрібно налагодити їх переробку, щоб фермери могли реалізовувати вирощене за прийнятними цінами, а не здавати за безцінь.

Про те, як працює лінія, розповів комерційний директор цього підприємства Василь Майданський:

«Яблука спочатку завантажуються і миються, потім спрямовуються на інспектування, де відбраковуються непридатні плоди. Їх знову миють. Далі вони перемелюються і надходять у прес. Із пресу сік подається у дві ємності об’ємом по 500 літрів, потім пастеризується, доводиться до температури 80–82 градуси і розливається в тару. Потужність лінії – 500 л за годину».

Також тут налагоджено виробництво шпонованих ящиків. Для цього в Італії придбано 7 станків, які дозволяють здійснювати повний цикл: від дерев’яного бруска – до готової тари.Також В’ячеслав Тодосійчук розповів, що у Недобоївцях уже кілька років діє логістичний хаб, який об’єднує 50 виробників яблук. Вони кооперуються, спільно формують великі партії для поставок за кордон. А для цього на базі потужностей цього підприємства надаються послуги із сортування продукції на сучасному обладнанні та пакування у нові ящички, які тут же виробляють.


В’ячеслав Тодосійчук поділився досвідом з колегами-садівниками і наголосив, що потрібно постійно розвиватися, не стояти на місці, а рухатися вперед. Також подякував усій команді, яка допомагає йому втілювати ідеї в життя.

40 views

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/