• Хотинські вісті

У міській раді приймали почесних гостей та делегації з-за кордону

Updated: Oct 11, 2021Відзначення 400-ліття Хотинської битви


На славний ювілей битви, коли чотири століття тому об’єднане польсько-литовське та козацьке військо під мурами Хотинської фортеці зупинило османську експансію у Європу, прибуло чимало високоповажних гостей.


Щоправда, через погіршення епідемічної ситуації не приїхали делегації з Туреччини та Литви.


Але приїхали дві делегації з Польщі, представники Буковинського земляцтва у Києві, на чолі з державним і громадським діячем Вале́рієм Ци́бухом, котрий свого часу був керівником Держкомітету України з туризму, Надзвичайним і Повноважним послом України в Греції та Албанії.


Крім того на урочистості завітали міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, відомий державний і громадський діяч, науковець, доктор політичних наук, ініціатор всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко. Також представники крайової влади, Новодністровської, Глибоцької, Недобоївської, Клішковецької громад, народний депутат Валерій Божик.Після урочистостей та обміну пам’ятними подарунками, усі разом вирушили у Хотинську фортецю, де намічено багато заходів.


У фортеці відбулося нагородження жителів Хотинщини обласною почесною відзнакою "400 років Хотинської битви".

Серед удостоєних є і медики, які займаються вакцинацією, і очільники громад, і представники галузі культури, крайових козацьких товариств та історики.

214 views0 comments