• Хотинські вісті

У лісі неподалік Рукшина виявлено ручну гранату


Небепечна знахідка

Минулого тижня в лісовому масиві неподалік села Рукшин місцевий мешканець виявив підозрілий предмет, що за зовнішнім виглядом міг належати до вибухонебезпечних. Про знахідку чоловік одразу ж повідомив рятувальників.


Фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області, прибувши за викликом, встановили, що знахідкою є ручна граната часів I Світової війни. Вибухонебезпечний предмет було вилучено та знешкоджено у встановленому порядку.


З початку року на території Чернівецької області піротехніки знешкодили 10 застарілих боєприпасів часів минулих воєн.


Рятувальники нагадують та застерігають:

  • такі предмети не можна брати до рук, наносити удари, робити спроби розібрати, використовувати в господарстві або в побутових цілях;

  • категорично забороняється пересувати їх, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

  • не можна здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до цього.

Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси ще можуть бути смертельно небезпечними і тому важливо повідомляти про такі знахідки за номером 101 або 102.


Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.


20 views0 comments