• Хотинські вісті

У лісі неподалік Рукшина виявлено застарілі ручні гранати
5 травня фахівці групи піротехнічних робіт Головного управління ДСНС знищили вибухонебезпечні предмети, виявлені в лісі за межами села Рукшин Рукшинської територіальної громади.


На підозрілі знахідки натрапили місцеві мешканці та повідомили про подію Службу порятунку. Піротехніки прибули за викликом, оглянули предмети та встановили, що це 2 ручні гранати часів ІІ Світової війни. У встановленому порядку фахівці їх вилучили та знищили шляхом підриву.


З початку року на території Чернівецької області виявлено 33 застарілі боєприпаси часів І–ІІ світових воєн у 22 місцях, які вилучено та знешкоджено працівниками групи піротехнічних робіт.

Рятувальники нагадують та застерігають краян:

  • такі предмети заборонено брати до рук, наносити удари, робити спроби розібрати, використовувати в господарстві або в побутових цілях;

  • категорично забороняється пересувати, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось їх накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

  • не можна здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.


Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси ще можуть нести в собі смертельну небезпеку. Тому важливо повідомляти про вибухонебезпечну знахідку за номером 101 або 102.


Хотинський районний сектор Управління ДСНС України

у Чернівецькій області.6 views0 comments